Winobranie 2018: Program, koncerty, gwiazdy. Kto zagra na...

    Winobranie 2018: Program, koncerty, gwiazdy. Kto zagra na Winobraniu? Wszystko, co musicie wiedzieć o święcie wina! [PROGRAM WINOBRANIA]

    red.

    Gazeta Lubuska

    Aktualizacja:

    Gazeta Lubuska

    PROGRAM WINOBRANIA: Winobranie 2018 rozpocznie się już 8 września. Przed nami kilka dni zabawy. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie się działo! Do 16 września codziennie podczas Winobrania przygotowano mnóstwo atrakcji. Koncerty, wystawy, wycieczki, spotkania ze sztuką. Sprawdźcie szczegółowy program Winobrania 2018 i zaplanujcie sobie czas na Dniach Zielonej Góry! Kto zagra na Winobraniu 2018? W tym roku wystąpią m.in.: Agnieszka Chylińska, Beata i Bajm, Natalia Kukulska, COMA, Tercet Egzotyczny. PROGRAM WINOBRANIA 2018.
    winobranie 2018, program winobrania 2018
    1/11
    przejdź do galerii

    Organizatorzy informują, że program Winobrania 2018 może ulec zmianie. ©Mariusz Kapała

    Sonda

    Czy weźmiesz udział w Winobraniu 2018?

    Program Winobrania 2018. Kto zagra na Winobraniu? Kogo usłyszymy na największym święcie wina w Polsce? Co zaplanowali dla nas organizatorzy. Sprawdźcie szczegółowy program Winobrania. Pamiętajcie! Organizatorzy podkreślają jednak, że może on ulec zmianie.

    Zobacz też: CO I ZA ILE ZJESZ NA WINOBRANIU W ZIELONEJ GÓRZE? [MENU, CENY]

    PROGRAM WINOBRANIA 2018



    Zobacz też: WINOBRANIE 2018. KOROWÓD WINOBRANIOWY PRZESZEDŁ ULICAMI ZIELONEJ GÓRY. BYŁO GŁOŚNO, KOLOROWO I RADOŚNIE [ZDJĘCIA, WIDEO, CZ. 1]

    Zobacz też: KOROWÓD WINOBRANIOWY W ZIELONEJ GÓRZE [DUŻO ZDJĘĆ, CZ. 2]

    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
    WINOBRANIE 2018 - SOBOTA 8 września

    KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚWIĘTEGO URBANA I (ul. Braniborska 17)
    godz. 20.00 Uroczysta msza święta ku czci Patrona Miasta - Św. Urbana I. Po mszy przeniesienie relikwii w orszaku wiernych do konkatedry p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej (ul. Mickiewicza 14)

    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 12.00 - 15.00 Ogólnopolski Winobraniowy Maraton Indoor Cycling
    godz. 20.00 „Tanecznie i filmowo” koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ(bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni):
    • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11..00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 3: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
    „Rockowo wieczorowo”
    godz. 13.00 - 14.00 Prezentacja Społecznego Ogniska Artystycznego Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze
    godz. 14.00 - 14.15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry Winobranie - Bachus z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odbiera klucze do bram miasta
    godz. 14.15 - 15.15 Kabaret Filip z Konopi

    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    ŚWIETLNY PARK RZEŹB
    (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
    godz. 9.00 - 22.00 - pokaz specjalny od godz. 20.00 - 22.00

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 19.00 Anat Gov „Najlepsze przyjaciółki” reż. Marek Brand

    IMPREZY SPORTOWE
    godz. 8.00 XXXIV Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra „Winobranie 2018” w strzelaniach myśliwskich
    (Strzelnica myśliwska w Krutli k/Wolsztyna, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, ul. Poznańska 13)
    godz. 9.00 Ogólnopolskie Zawody Aqua Laser-Run Dzieci, Młodzieży i Oldbojów
    (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
    godz. 9.30 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
    (hala sportowa Zespołu Edukacyjnego nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt”)
    godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej
    (hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
    godz. 10.00 VI Turniej Winobraniowy Piłki Ręcznej Mężczyzn - Eliminacje Wojewódzkie Pucharu Polski
    (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)
    godz. 10.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzik TS Przylep v. Korona Wschowa
    (boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze)
    godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym dla dzieci i młodzieży szkolnej
    (strzelnica, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”)
    godz. 11.00 Mecz piłki nożnej ligi junior młodszy Spartakus v. Czarni Żagań
    (boisko MOSiR ul. Sulechowska, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze)
    godz. 12.30 Mecz piłki nożnej ligi junior młodszy TS Przylep v. Tęcza Krosno Odrzańskie
    (boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
    godz. 17.00 IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej
    (start i meta zlokalizowane będą w pobliżu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej (dawny budynek „Domu Harcerza”) przy ul. Wyspiańskiego, organizator: Gazeta Lubuska, realizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)
    godz. 19. 00 33. Nocny Bieg Bachusa (Start i meta biegu oraz marszu znajdują się przy ul. Wyspiańskiego. , organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)
    godz. 19.05 IV Winobraniowy Marsz Nordic Walking
    (Start i meta biegu oraz marszu znajdują się przy ul. Wyspiańskiego. , organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego
    w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”,
    mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 14.30 Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018” - wernisaż (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, ul. Stary Rynek 2-3)
    godz. 15.30 - 22.30 „Chill Fest 3.0 - winobraniowa strefa młodych” w programie: scena młodych artystów, animacja dla dzieci, taniec belgijki, Żywa Biblioteka,
    foodtrucki i strefa gastronomiczna (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, organizator: Młodzieżowa Rada Miasta)
    godz. 19. 30 Koncert Winobraniowy, wykonanie: Cappella Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Stanisław Sylwester Sarzyński (konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej, organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze "Cantores")

    WYSTAWY
    • „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”
    • Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19)
    • Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl
    • „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
    • Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    • Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
    Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)

    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
    WINOBRANIE 2018 - NIEDZIELA 9 września

    KONKATEDRA P.W. ŚWIĘTEJ JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)
    godz.12.00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy ratuszu.

    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 11.00 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man
    godz. 20.00 Jenny Berggren z Ace of Base

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
    (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi
    przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
    • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30



    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
    „Muzyczny kalejdoskop”
    godz. 13.30 Ekspozycja relikwii św. Urbana I obok sceny przy ratuszu
    godz. 13.40 Blok artystyczny poświęcony patronowi Miasta w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”
    godz. 13.50 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta
    Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom winobraniowym
    godz. 14.00 - 15.00 Arete poezja śpiewana
    godz. 15.30 - 16.30 Prezentacja Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze
    godz. 17.00 - 17.45 Artur Strączek pop
    godz. 18.45 - 19.45 Wath the Funk pop/funk/jazz/retro
    godz. 20.45 - 22.00 Drymba Da Dzyga ethno rock
    po koncercie do godz.24.00 [/b]Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski


    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    ŚWIETLNY PARK RZEŹB
    (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
    godz. 9.00 - 22.00

    WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
    godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
    godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Zabawy sensoryczne”
    godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Szkoły Tańca Spoko Family

    WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
    godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 17.00 i 20.00 John Tobias „Czy Ty to Ty?” reż. Robert Talarczyk

    IMPREZY SPORTOWE
    godz. 9.30 II Bieg 4 Żywiołów
    (tor przeszkód, ul. Racula-Chmielna)
    godz. 9.30 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
    (hala sportowa Zespołu Edukacyjnego nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt”)
    [b]godz. 10.00[b]Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej
    (hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
    godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
    (Palmiarnia Zielonogórska ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)
    godz. 12.00 Otwarte Mistrzostwa Lubuskiego w Powożeniu Zaprzęgami
    (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Lubuski Związek Jeździecki)

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego
    w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”,
    degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)

    WYSTAWY
    • „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”
    • Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
    • Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
    • Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    • Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
      Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)



    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM

    WINOBRANIE 2018 - PONIEDZIAŁEK 10 września

    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 20.00 Agnieszka Chylińska


    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
    godz. 10.00 - 14.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
    „Różne oblicza rocka”
    godz. 15.00 - 16.00 Dobre Piwo hard rock
    godz. 17.00 - 18.00 Jared punk rock
    godz. 19.00 - 20.00 Halo rock
    godz. 21.00 - 22.00 Closterkeller dark rock
    po koncercie do godz.24. 00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
    godz. 16.00 - 18.00 „Lecimy do nieba” gry i zabawy dla dzieci

    WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
    godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
    godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Kolorowanki małe i duże”
    godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Kaczorexa (tancerz Popingu, zwycięzca programu YouCanDance)

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 17.30 i 20.15 Norm Foster „Ostra jazda” reż. Mirosław Łopatyński

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
    (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)

    WYSTAWY
    • Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
    • „Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15)



    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM

    WINOBRANIE 2018 - WTOREK 11 września

    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 19.00 Oficjalna prezentacja drużyny koszykarskiej Stelmet Enea BC Zielona Góra
    godz. 20.00 Gromee

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
    godz. 13.00 - 18.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
    „Cofnijmy się w czasie”
    godz. 15.00 - 16.00 Prezentacja Szkoły Muzycznej Yamaha
    godz. 17.00 - 18.00 Mate
    godz. 19.00 - 20.00 Disco Fever disco lat 70-tych
    godz. 21.00 - 22.00 The Postman polscy Beatlesi
    po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
    • Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
    godz. 16.00 - 18.00 „Wilk pilnie poszukiwany” gry i zabawy dla dzieci

    WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
    godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
    godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Bańkowo-balonowy świat”
    godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem bboya Skoory

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 19.00 Jan Jakub Należyty „Trzy razy łóżko” reż. Piotr Dąbrowski

    IMPREZY SPORTOWE
    godz. 14.00 56. Mityng Winobrania 2018 (stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
    (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 19.00 Robert Noga „Gawędy o czarnym sporcie” wykład towarzyszący wystawie „Żużel w sztuce” (Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Aleja Niepodległosci 19)

    WYSTAWY
    „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
    Wystawy czasowe:
    „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
    Ekspozycja stała:
    Sala stanowisk interaktywnych.
    Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
    Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
    „Winny gród w malarstwie Sylwii Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)


    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
    WINOBRANIE 2018 - ŚRODA 12 września


    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 20.00 COMA

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
    godz. 17.00 - 19.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
    (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi
    przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
    • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
    Zielona tańczy
    „Zielona tańczy”
    godz. 15.00 - 15.30 Zespół Taneczny „Ladys”
    godz. 15.40 - 16.10 Szkoła Tańca „Tabasco Break Rebels”
    godz. 16.15 - 16.45 Studio Mieszkalska „Łap Taniec”
    godz. 16.50 - 17.20 Szkoła Tańca „Zielonogórski Klub Tańca Sportowego BUGS”
    godz. 17.25 - 17.55 Szkoła Tańca „St. Street Dance”
    godz. 18.00 - 18.35 Szkoła Tańca „Keep on Dancing”
    godz. 18.40 - 19.10 Szkoła Tańca „Let`s Dance”
    godz. 19.15 - 20.00 Szkoła Tańca „Spoko Family”
    godz. 20.45 - 22.00 Love Maker polskie i światowe hity
    po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
    godz. 16.00 - 18.00 „Złota Rybka i Rybak” gry i zabawy dla dzieci

    WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
    godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
    godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Falubazowe animacje”
    godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Motomyszy i zawodników Falubazu

    IMPREZY SPORTOWE
    godz. 15.00 Mecz piłki nożnej ligi junior starszy KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Żagań (boisko MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
    (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
    obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta: nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Stefana Wyszyńskiego 19a)

    WYSTAWY
    „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
    Wystawy czasowe:
    „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
    Ekspozycja stała:
    Sala stanowisk interaktywnych.
    Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
    Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
    „Winny gród w malarstwie Sylwii Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)


    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
    WINOBRANIE 2018 - CZWARTEK 13 września


    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 20.00 Natalia Kukulska

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
    • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 1: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
    godz. 17.00 - 18.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
    "Jak za dawnych lat"
    godz. 15.00 – 15.30 Studio Tańca Dance Art
    godz. 15.30 – 16.00 Chór „Moderato” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
    godz. 16.15 – 16.45 Śląski Chór Górniczy „Polonia Harmonia”
    godz. 17.00 – 18.00 Anita Żebrowska przeboje Anny Jantar i Ireny Jarockiej
    godz. 19.00 - 20.00 Sing Sing przeboje Maryli Radowicz
    godz. 21.00 - 22.00 Tercet Egzotyczny latynoamerykańskie przeboje
    [b]po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski


    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
    godz. 16.00 - 18.00 „Cyrk zajechał” gry i zabawy dla dzieci

    WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
    godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
    godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Robienie własnych instrumentów”
    godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 19.00 Patrick Süskind „Kontrabasista” reż. Krzysztof Pulkowski

    IMPREZY SPORTOWE
    godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2018
    (stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)
    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
    (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
    obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta: nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Stefana Wyszyńskiego 19a)

    WYSTAWY
    „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
    Wystawy czasowe:
    „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
    Ekspozycja stała:
    Sala stanowisk interaktywnych.
    Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
    Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
    „Winny gród w malarstwie Sylwii Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)

    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
    WINOBRANIE 2018 - PIĄTEK 14 września


    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 20.00 BRACIA

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
    • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
    • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
    godz. 17.00 - 18.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
    "Pozytywne wibracje"
    godz. 15.45 - 16.15 Zespół Śpiewaczy Bolero
    godz. 17.15 - 18.00 Agata rhythm&blues
    godz. 19.00 - 20.00 Odkrywcy Nieodkrytych Lądów reggae/ska
    godz. 21.00 - 22.00 Positive Thusdays in Dub reggae/dub instrumentalnie
    po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
    godz. 16.00 - 18.00 „Lis i kot” gry i zabawy dla dzieci

    WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
    godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
    godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Gry i gierki”
    godz. 17.30 – 21.00 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Tobiasza Cichońskiego - Magika z Karpacza

    WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
    godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

    II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 20.00 Lech Raczak, Piotr Tetlak „Rabin Maharal i Golem, czyli Prawda i Śmierć” reż. Lech Raczak, Teatr Asocjacja 2006 - Polski Nurt Teatru
    Plastycznego Poznań (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    godz. 22.00 „Misterium Buffo” wg Dario Fo, reż. Lech Raczak, Teatr Orbis Tertius - Trzeci Teatr z Poznania
    (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
    godz. 23.00 Spotkanie z Lechem Raczakiem, współtwórcą legendarnego Teatru Ósmego Dnia
    (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 19.00 Daniel Glattauer „Cudowna terapia” reż. Marek Szarsza

    IMPREZY SPORTOWE
    godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2018
    (stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
    (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
    obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta: nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Stefana Wyszyńskiego 19a)

    WYSTAWY
    „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
    Wystawy czasowe:
    „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
    Ekspozycja stała:
    Sala stanowisk interaktywnych.
    Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
    Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
    „Winny gród w malarstwie Sylwii Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)



    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
    WINOBRANIE 2018 - SOBOTA 15 września


    KOROWÓD WINOBRANIOWY „Polska - to Wielka Rzecz”
    godz. 12.00 (ul. Konstytucji 3 Maja)

    SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 20.00 BAJM
    po koncercie pokaz sztucznych ogni

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00
    Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
    • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 3: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
    • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
    godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

    SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
    „Karuzela dźwięków”
    godz. 13.15 - 14.00 Pokaz klubu Fun Fit II
    godz. 14.15 - 15.00 Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2018"
    godz. 15.15 - 16.00 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12
    godz. 17.00 - 17.15 Licytacja wina winobraniowego
    godz. 17.15 - 18.00 Koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA
    godz. 19.00 - 20.00 Łukasz Łyczkowski & 5 Rano rock
    godz. 21.00 - 22.00 Big Day pop/rock
    po koncercie do godz.1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
    • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
    • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
    • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
    • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
    • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
    • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
    godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

    WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
    godz. 17.00 - 19.00 „Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci

    NOCNY POKAZ SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
    godz. 21.00 - 22.00 Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie

    WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
    godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

    II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 16.00 Monte Verde Dzieciom: „Kamieniarz”, „Strachy”, „Smoczydła rodzinne”, Teatr dla Dzieci Małeke
    (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
    godz. 20.00 Edward Gramont „Laski” reż. Edward Gramont, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli
    (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 19.00 Norm Foster „Historie łóżkowe” reż. Mirosław Połatyński

    IMPREZY SPORTOWE
    godz. 8.00 WWRT - Wielki Winobraniowy Rajd Turystyczny
    (start plac przed Sceną Winobraniową – Plac Powstańców Wielkopolskich, organizator: Fundacja HIFI w Zielonej Górze, www.fundacjahifi.pl )
    godz. 10.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzik Parafialny MKS Zryw Zielona Góra v. APMM Falubaz II Zielona Góra
    (boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górzel)
    godz. 10.00 Ogólnopolski Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski)
    [b]godz. 10.00 II Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (Pole Golfowe w Przytoku, organizator: Stowarzyszenie „Przytok Golf Resort”)
    godz. 12.00 XVII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra (boisko i hala Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, hala VII Liceum Ogólnokształcącego ul. Stanisława Wyspiańskiego 12, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”)
    godz. 12.00 Rajd Rowerowy Gladiator MTB (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać")
    godz. 14.00 Bieg Gladiatora dla Dzieci (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)
    godz. 15.00 III Charytatywny Bieg Gladiatora (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)
    godz. 15.00 Mecz piłki nożnej IV ligi KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Witnica
    (boisko - „dołek”, MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
    (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
    obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    godz. 11.00 - 19.00 „Cosplay” w programie: warsztaty, pokazy, przygotowywanie strojów, turnieje i wolne granie w gry planszowe
    (ul. Fabryczna 13b, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl)

    WYSTAWY
    „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
    Wystawy czasowe:
    „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
    Ekspozycja stała:
    Sala stanowisk interaktywnych.
    Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
    Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”


    WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
    WINOBRANIE 2018 - NIEDZIELA 16 września

    MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
    godz. 10.00 - 21.00

    FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
    • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
    • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
    • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
    • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30


    REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
    godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

    WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
    godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

    WINOBRANIOWE SMAKI
    Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.

    LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
    JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

    WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
    godz. 16.00 Robert Dorosławski „Nie tylko kobieta” reż. Robert Dorosławski
    [b]godz. 19.00[/] Herbert Berger „Małe zbrodnie małżeńskie” reż. Karol Jerzy Wróblewski

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
    godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego (ul. Pod Filarami)
    godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

    Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    partnerzy plebiscytu pokażcie klasę

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    GazetaLubuska.pl poleca:

    Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

    Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

    Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

    Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

    winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie