WOŚP 2019. Zielona Góra: 325 wolontariuszy wyruszy jutro w...

  WOŚP 2019. Zielona Góra: 325 wolontariuszy wyruszy jutro w miasto! Byliście na odprawie? Szukajcie się na zdjęciach [ZDJĘCIA]

  Natalia Dyjas

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zielona Góra. 12.01.2019. Odprawa wolontariuszy przed 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  1/70

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Natalia Dyjas

  W samo południe w sobotę, 12 stycznia, w zielonogórskim Centrum Biznesu zgromadziły się setki mieszkańców. To właśnie tutaj przeprowadzono odprawę wolontariuszy przed 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  325 wolontariuszy wyruszy jutro w miasto, by zbierać do puszek pieniądze na leczenie dzieci. 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za chwilę. Ale najpierw konieczna byłą odprawa kwestujących. W sobotnie południe zielonogórskie Centrum Biznesu po brzegi wypełniło się mieszkańcami, którzy chcą nieść pomoc innym. W końcu jest to niezłą frajdą.

  - Wczoraj byłem w szpitalu - mówił do zebranych Filip Gryko, radny, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP.
  - W piątek było tam wielkie święto, ponieważ przyszedł sprzęt od Owsiaka. Rok temu zebraliśmy około 350 tys. zł w Zielonej Górze. Okazuje się, że Jurek Owsiak przysłał do naszego szpitala sprzęt o wartości 610 tys. zł. Do badania wzroku wcześniaków, noworodków. Po co wam to mówię? Żebyście wiedzieli, że ta misję, którą jutro będziecie realizować, jest bardzo ważna. Bo te pieniądze trafiają właśnie i do naszego szpitala!

  Szymon ma 11 lat. Pomimo tak młodego wieku już zdecydował się być w tym roku wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  - Po prostu lubię pomagać ludziom – mówi szczerze młody zielonogórzanin. – Moja mama też kiedyś była wolontariuszką WOŚP. Teraz będziemy z bratem zbierać razem z rodzicami.

  Okazuje się, że zielonogórski sztab przygotował dla wolontariuszy szereg atrakcji. Ci nie tylko odebrali podczas odprawy puszki, ale i koszulki, specjalne plecaki, czapki, które mają chronić przed chłodem. Zostali też przeszkoleni przez zielonogórską policję, jak zachowywać się podczas finału, by zachować maksimum bezpieczeństwa.

  - Mamy dwie koszulki WOŚP-owe z podpisem Jurka Owsiaka – mówi też Paweł Wysocki z zielonogórskiego sztabu. – Dla dwóch wolontariuszy. Dla tego, który się najlepiej przebierze. Przebierajcie się i zdjęcie w finału wrzucajcie na oficjalny profil naszego wydarzenia na facebooku! Druga zaś koszulka będzie dla tego wolontariusza, który zbierze najwięcej pieniędzy.

  Pierwszych wolontariuszy będzie można spotkać w mieście już od 8.00 rano. Podobnie, jak w latach poprzednich, sztab mieścił się będzie w ratuszu. Na mieszkańców czekają atrakcje na dwóch scenach i moc wydarzeń w całym mieście.

  Zielona Góra. Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala Uniwersyteckiego. WIDEO:


  ZOBACZ TEŻ: Sprzęt za ponad 600 tys. zł, podarowany przez WOŚP, trafił do zielonogórskiego szpitala. Będzie ratował wcześniaki [video, zdjęcia]

  WOŚP 2019 Zielona Góra: Żużlowcy i koszykarze zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia