Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wstąp do Lubuskiej Policji. Trwa rekrutacja - szczegółowe informacje. "To bardzo ciekawa i odpowiedzialna praca"

OPRAC.:
Michał Korn
Michał Korn
Wideo
od 16 lat
Lubuska Policja zachęca do tego, aby zostać jej funkcjonariuszem. Szerokie spectrum policyjnych działań sprawi, że każdy znajdzie miejsce zgodne ze swoimi zainteresowaniami oraz wykształceniem. To bardzo ciekawa, ale i odpowiedzialna służba

Warto wiedzieć jak wygląda służba w policji. To pytanie często pojawia się podczas spotkań organizowanych w różnych grupach wiekowych.

- To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją, dający możliwość sprawdzenia się w wielu trudnych sytuacjach. Wymaga niejednokrotnie poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji. Praca w Policji umożliwia rozwój zawodu i pozwala na połączeniu pasji ze służbą. Możesz to uzyskać na wielu stanowiskach, gdyż poza policjantami, których najczęściej spotykamy w codziennym życiu takich jak policjanci służby patrolowej, dzielnicowi, ruchu drogowego czy też kryminalni, są też inni, którzy stanowią nieodzowny element naszej formacji - mówi podinsp. Marcin Maludy rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ponadto w policji znajdą swoje miejsce także:

  • miłośnicy zwierząt, którzy odnajdą się z pewnością jako przewodnicy psów służbowych,
  • osoby trenujące sztuki walki jako instruktorzy taktyki i techniki interwencji,
  • pasjonaci fizyki, chemii lub biologii będą mogli sprawdzić się w laboratoriach kryminalistycznych policji oraz jako technik kryminalistyki, który w codziennej służbie musi posiadać szeroką wiedzę ze wszystkich tych dziedzin.

Jako policjant możesz być instruktorem wyszkolenia strzeleckiego, negocjatorem policyjnym, stermotorzystą, pełnić służbę w polsko-niemieckim patrolu czy też zostać policyjnym pirotechnikiem. To tylko niektóre możliwe drogi, które można obrać decydując się na służbę w szeregach Policji.

- Z pewnością to wymagająca misja, która kosztuje wiele wyrzeczeń nie tylko samych zainteresowanych, ale i ich rodzin. To także gwarancja realizowania swoich pasji, którą jest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych. Można realizować dużo pożytecznych zadań, które mają jeden wspólny cel - reagowanie na wszelkie formy łamania prawa - dodaje podinspektor Maludy.

W garnizonie lubuskim służy ponad 2,6 tysiąca policjantów, których praca jest oceniana bardzo wysoko. W 2022 roku w szeregi lubuskiej policji wstąpiły 194 osoby.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (policja.pl) lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji:

  • www.lubuska.policja.gov.pl,
  • bądź też kontaktując się z Zespołem do spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Ponadto lubuska policja zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w zajęciach przygotowujących kandydatów do służby - do testu sprawności fizycznej. Harmonogram dostępny jest w zakładce "dobór".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska