Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy Żaganianina 2007!

Tomasz Hucał
Żaganin roku 2006. Siostra Krystiana Bedryjowska, zakonnica ze zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa - stworzyła świetlicę i stołówkę dla potrzebujących
Żaganin roku 2006. Siostra Krystiana Bedryjowska, zakonnica ze zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa - stworzyła świetlicę i stołówkę dla potrzebujących
Kto zostanie Żaganianinem Roku 2007? Kogo w tym roku mianuje kapituła konkursowa? Dowiemy się na przełomie maja i czerwca.

W tym roku już po raz trzeci "TŻŻ" jest razem z plebiscytem organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Żagania.

Przypomnijmy, nieskromnie, że nasze włączenie się w akcję spowodowało ogromny wzrost zainteresowania wyborami. Na pierwszą część zabawy wpłynęło ponad 800 kuponów, z głosami aż na 18 osób. Ostatecznie wygrał plastyk i propagator sztuki Gustaw Lis. Rok później - tytuł Żaganianina Roku 2006 otrzymała siostra Krystiana Bedryjowska. Była ona jednym z kilkorga zgłoszonych kandydatów, ale w głosowaniu kapituły wygrała bardzo pewnie.

Na pierwszej stronie tego numeru "TŻŻ" prezentujemy wszystkich dotychczasowych zwycięzców. Spieszymy także z wyjaśnieniami w sprawie roku 1999. Było wtedy kilku nominowanych, ale ze względu na kontrowersje wokół jednego z kandydatów, ostatecznie nie wybrano nikogo.

Liczymy głosy

CZEKAMY NA KUPONY

Na tym kuponie możesz zgłosić kandydata do tytułu Żaganianina Roku 2007. Wystarczy podać jego nazwisko, a także swoje dane. Wśród uczestników plebiscytu rozlosujemy niespodzianki. Kupony należy wysyłać do 26 maja (decyduje data stempla pocztowego) do żagańskiego oddziału "GL" - ul. Długa 2, 68-100 Żagań.

Kto może zostać Żaganianinem Roku? - Szukamy przede wszystkim, ludzi, którzy rozsławiają nasze miasto na zewnątrz. To warunek numer jeden - podkreśla Maria Piątek, która w konkursowej kapitule jest od samego początku.

A teraz zasady zabawy organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Żagania. Dziś publikujemy pierwszy kupon do głosowania, ostatni będzie wydrukowany w "TŻŻ" z datą 24-25 maja.. - Tylko za pośrednictwem oryginalnych kuponów i wyłącznie w redakcji "TŻŻ" (ul. Długa 2, 68-100 Żagań - przyp. red.) można zgłaszać kandydatów do nominacji - wyjaśnia prezes TPŻ Adam Stawczyk.

Na kupony czekamy do poniedziałku 26 maja.

W porównaniu z ubiegłymi latami zmieniły się znacznie zasady dotyczące kapituły konkursowej. Do tej pory zasiadali w niej dotychczasowi laureaci plebiscytu. - Od tego roku będą to posiadacze odznaczenie "Zasłużony dla miasta Żagania" nadawanego przez władze miasta - wyjaśnia A. Stawczyk. - To kilkadziesiąt osób z różnych środowisk, nierzadko nie mieszkających już w Żaganiu. Liczymy więc, że dzięki nim wybór będzie jeszcze ciekawszy.

Przewodniczącym kapituły będzie profesor Paul Kluge, urodzony w Żaganiu niemiecki naukowiec, mający odznaczenie "Zasłużony" z numerem 1.
Członkowie kapituły nie będą się sugerowali ilością głosów na poszczególne osoby w "TŻŻ". Te będą ważne jedynie dla naszego dziennikarza. Będąc członkiem kapituły, swoje wsparcie przekaże on osobie z największą liczbą głosów zdobytych na naszych łamach.

Spotkanie w kwietniu

Nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy ogłoszone zostaną ostateczne wyniki. - Nominowanych zamierzamy przedstawić na początku czerwca. Jednak forma wręczenia nagród jest na razie otwarta. Może w tym roku zrobimy to nieco inaczej niż dotychczas - tajemniczo mówi prezes TPŻ.

Czekamy na pierwsze kupony od Państwa. W kolejnych numerach "TŻŻ" pierwsze rankingi, a także sylwetki kolejnych kandydatów.

Pierwsze spotkanie kapituły konkursowej już w czwartek 17 kwietnia w restauracji Kepler w Rynku (godz. 18.00). Zapraszamy na nie wszystkich interesujących się plebiscytem. Będzie można złożyć kupony u obecnego dziennikarza "GL", a także wypytać o niejasne punkty regulaminu plebiscytu, czy porozmawiać z członkami kapituły.

Jesteśmy z nich dumni

  • 1998 - Piotr Rybak, strażak - za uratowanie ludzkiego życia
  • 2000 - Artur Niezgoda, trener sztuk walk - za promocję miasta w Polsce
  • 2001 - Jarosław Nadrzycki, skrzypek - za promowanie miasta w świecie
  • 2002 - Stanisław Piniuta, dyrektor szkoły muzycznej, szef młodzieżowej orkiestry - za promowanie miasta w Polsce i Europie
  • 2003 - Lilianna Kurek, amazonka - za aktywną działalność wśród kobiet
  • 2004 - Mariola Sochacka, mistrzyni Polski w karate oyama - za promocję miasta w całym kraju
  • 2005 - Gustaw Lis, plastyk, nauczyciel - za aktywną działalność na scenie kulturalnej
  • 2006 - siostra Krystiana Bedryjowska, zakonnica ze zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa - stworzyła świetlicę i stołówkę dla potrzebujących
  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska