MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wydarzenia dnia i zapowiedzi ważne dla biznesu

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
Wśród straganów, na wielkanocnym jarmarku znajdzie się punkt informacyjny o funduszach unijnych (fot. Bartłomiej Kudowicz)
Wśród straganów, na wielkanocnym jarmarku znajdzie się punkt informacyjny o funduszach unijnych (fot. Bartłomiej Kudowicz)
Podczas jarmarku wielkanocnego na zielonogórskim deptaku będzie można zapytać o dofinansowanie z unijnych funduszy. Informacji udzielać będą konsultanci z urzędu marszałkowskiego.

 

O FUNDUSZACH NA ,,KRASZANCE’’ 

Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich Departamentu Rozwoju Regionalnego i Planowania Przestrzennego w urzędzie marszałkowskim zaprezentuje się podczas jarmarku wielkanocnego KRASZANKA 2010, który odbędzie się w dniach 27-29 marca na zielonogórskim deptaku. Specjaliści będą udzielać informacji na temat możliwości wsparcia przedsięwzięć ze środków unijnych.

Konsultanci Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich będą pełnić dyżur naprzeciwko wejścia do Urzędu Stanu Cywilnego. Osoby, które odwiedzą stoisko otrzymają informacje na temat możliwości wsparcia projektów z takich programów jak: Kapitał Ludzki, Innowacyjna Gospodarka, Infrastruktura i Środowisko, Europejska Współpraca Terytorialna oraz Lubuski Regionalny Program Operacyjny. Ponadto będą dystrybuowane materiały informacyjne na temat tych programów, a także własne wydawnictwo – broszura „Lubuskie Zaprojektowane” promującą projekty unijne obecnie realizowane na terenie naszego województwa.

Stoisko Głównego Punktu Informacyjnego będzie czynne od 11.00 do 16.00.

 

KONFERENCJA O AKTYWNOŚCI LUBUSKICH KOBIET

„Kobieta aktywna. Aktywizacja społeczno-zawodowa niepracujących kobiet województwa lubuskiego” – pod takim hasłem w czwartek na Uniwersytecie odbyła się konferencja z udziałem m.in. wicemarszałka Tomasza Wontora.

Konferencja była pokłosiem badań prowadzonych w ramach projektu badawczego „Kobieta aktywna. Aktywizacja społeczno-zawodowa niepracujących kobiet województwa lubuskiego - matek niepełnosprawnych dzieci i matek wielodzietnych”, realizowanego na zlecenie urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze, Fundację Inicjatyw Badawczych i Edukacyjnych, Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Smart Education sp. z o.o. przy współudziale pracowników Zakładu Teorii Wychowania i Pedeutologii Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas konferencji przedstawione zostały wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań.

 

NOWA ŚWIETLICA W SKÓRZYNIE

W czwartek w Skórzynie członek zarząduStanisław Tomczyszyn wziął udział w uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej, której modernizacja została dofinansowana kwotą ponad 380 tys. zł. w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Po uroczystości, w świetlicy odbyła się XXX sesja Rady Gminy Maszewo.

W ramach prac remontowych dokonano przebudowy świetlicy, wykonano pochylnie dla osób niepełnosprawnych, wybudowano zbiornik na nieczystości oraz ogrodzenie, a także przeprowadzono zagospodarowanie działki wokół obiektu.

 

ZNAK JAKOŚCI ZA JĘZYKI

Ruszyła IX edycja konkursu European Language Label 2010 - Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie typy publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, instytucji oświatowych oraz innych placówek zajmujących się kształceniem językowym dzieci, młodzieży i dorosłych. Wnioski można składać do 28 maja 2010 r.

W Polsce konkurs ELL od 2002 r. prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Agencję Narodową programu "Uczenie się przez całe życie" oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Laureaci otrzymują prestiżowe certyfikaty podpisane przez komisarza UE ds. wielojęzyczności oraz ministra edukacji narodowej.

Europejski znak jakości przyznawany jest w trzech kategoriach:

1. Konkurs projektów instytucjonalnych

2. Konkurs indywidualny dla nauczycieli

3. Konkurs projektów uczniowskich pod hasłem: „Języki to moja pasja”.

Wszystkie projekty, które ubiegają się o przyznanie European Language Label w krajach uczestniczących w programie muszą spełniać następujące kryteria:

- podejmowane inicjatywy muszą mieć wielostronny charakter. Wszystkie osoby i elementy zaangażowane w projekty - uczniowie, nauczyciele, metody i materiały - powinny przyczynić się do rozpoznania i spełnienia potrzeb edukacyjnych osób uczących się. Dostępne źródła powinny być wykorzystywane w sposób twórczy, aby stymulować uczenie się języka.

- inicjatywy powinny wnosić dodatkowe korzyści do dotychczasowych doświadczeń krajowych w nauczaniu i uczeniu się języków. Powinny prowadzić do jakościowej i ilościowej poprawy w nauczaniu i uczeniu się języków.

- inicjatywy powinny dostarczać motywacji uczącym się i nauczającym.

Szczegółowe informacje o konkursie i formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej www.ell.org.plhttp://www.ell.org.pl/. Informacja dostępna jest także na stronie Lubuskich Punktów EUROPE DIRECT w zakładce „konkursy” (www.europe-direct.lubuskie.plhttp://www.europe-direct.lubuskie.pl/).

 

PROJEKT DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W poniedziałek 29 marca, o godz.10.00 w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze odbędzie się uroczyste podpisanie umowy w ramach priorytetu IX POKL pomiędzy realizatorem projektu Rodzinne Centrum Edukacji i Zabawy "TUP-TUP" w Zielonej Górze w partnerstwie z Miejskim Przedszkolem nr 9 w ramach Zespołu Edukacyjnego nr 2 oraz wicemarszałkiem Tomaszem Wontorem.

Celem projektu pn. "Dzieci i rodzice w przedszkolu Tup-Tup – upowszechnienie edukacji przedszkolnej w mieście Zielona Góra i powiecie zielonogórskim - edycja II" jest zwiększenie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym na terenie Zielonej Góry i powiatu. Odbywać się to będzie poprzez zwiększenie dostępu do powszechnej edukacji, przy zaangażowaniu rodziców. Projekt obejmuje wsparciem 3 098 osób, w tym 2 598 dzieci.

Realizatorem przedsięwzięcia jest Rodzinne Centrum Edukacji i Zabawy "TUP-TUP" w Zielonej Górze w partnerstwie z Miejskim Przedszkolem nr 9 "Wesołe Nutki" w ramach Zespołu Edukacyjnego nr 2. Beneficjent otrzyma dofinansowanie na realizację projektu w łącznej kwocie nie wyższej niż 3 680 989,36 zł.

 

KONFERENCJA PRASOWA

W poniedziałek 29 marca, o godz. 9.00 w sali 108 rozpocznie się konferencja na temat przyszłości lubuskiej dermatologii z udziałem wicemarszałek Elżbiety Polak, dyrektora LOW NFZ Stanisława Łobacza, dyrektora 105 Wojskowego Szpitala w Żarach Sławomira Gaika.

 

SESJA SEJMIKU WOJEWÓDZTWA

We wtorek 30 marca, o godz. 11:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7 rozpocznie się XLVIII zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska