Wygrana Gorzovii Romusa, porażka Pełcza Diamantu

(rg)
Chińczyk Yu Tang wygrał dla Gorzovii Romusa dwa pojedynki podczas mistrzowskiego meczu w Głosce i walnie przyczynił się do objęcia przez gorzowian pozycji liderów superligi fot. Kazimierz Ligocki
TENIS STOŁOWY Ze zmiennym szczęściem grały dwa nasze męskie zespoły w piątej kolejce superligi.

ODRA ROEBEN GŁOSKA - GORZOVIA ROMUS GORZÓW WLKP. 1:3

Yang Zhou - Olejnik 0:3 (6:11, 0:11, 7:11), Dorociński - Yu Tang 0:3 (9:11, 6:11, 4:11), Such - Żabski 3:1 (11:9, 4:11, 13:11, 11:6), Yang Zhou - Yu Tang 0:3 (6:11, 10:12, 5:11)

Yu Tang i Martin Olejnik wygrali swoje pojedynki bezproblemowo, nie oddając rywalom nawet jednego seta. Nie powiodło się tylko Radosławowi Żabskiemu, który był zbyt rozluźniony i beztrosko przegrał końcówki setów numer jeden oraz trzy.
GLKS NADARZYN - PEŁCZ DIAMANT GÓRKI NOTECKIE 3:1

Kusiński - Nowokuński 3:1 (11:8, 11:4, 8:11, 11:8), Malicki - Młynarski 3:2 (11:4, 9:11, 11:6, 7:11, 11:8), Grześlak - Koszyk 0:3 (9:11, 5:11, 10:12), Kusiński - Młynarski 3:1 (12:10, 9:11, 11:8, 11:5)

Gorkowianie liczyli na urwanie punktów Marcinowi Kusińskiemu i Szymonowi Malickiemu, ale musieli się zadowolić tylko wygraną Bogusława Koszyka. Bliski sukcesu był Filip Młynarski, lecz w piątym secie - przy remisie 8:8 - nie odebrał dwóch serwisów Malickiego.
Pozostałe mecze: Ostródzianka Condohtels Morliny Ostróda - Bogoria Grodzisk Mazowiecki, ZKS Drzonków - TiM Kominki EPS Opoka Trzebinia i Ternaeben Pogoń Lębork - Bać-Pol Cash&Carry AZS Politecznika Rzeszów zostały przełożone.

1. Gorzovia Romus 5 10 15:6
2. Bogoria 4 8 12:2
3. Bać-Pol AZS 4 6 11:8
4. Ostródzianka 4 6 10:9
5. TiM Kominki Opoka 4 4 10:8
6. Ternaeben Pogoń 4 4 10:10
7. GLKS 5 4 11:12
8. Pełcz Diamant 5 2 6:14