Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowa wystawa Piotra Szulkowskiego „Woda + Środowisko + Sport + Życie” w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 12 lat
W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego im. prof. Jana Berdyszaka odbył się wernisaż wystawy Piotra Szulkowskiego „Woda + Środowisko + Sport + Życie”.

Dr Janina Wallis, kurator wystawy, podkreśla, że prezentacja prac dra Piotra Szulkowskiego, inicjuje to, co otacza człowieka i jest z nim z wiązanie.

Otwarcie wystawy Piotra Szulkowskiego „Woda + Środowisko + Sport + Życie” w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej w Zielonej Górze...

Wyjątkowa wystawa Piotra Szulkowskiego „Woda + Środowisko + ...

Prace Piotra Szulkowskiego związane są z wodą, sportem...

Dr Piotr Szulkowski zauważa, że wystawa jest podsumowaniem kilkuletniej pracy. Są tu trzy cykle. A prace dotyczące sportu? Najpierw miały dotyczyć one dyscyplin, związanych z wodą. Potem zmieniło się na dyscypliny sportowe, obecne na olimpiadzie w Tokio.

Córka artysty, Alicja, wspomina, że tato zawsze siedział przy stole i rysował, używając wciąż tej samej kreski.
- Próbowałem, ale trzeba mieć do tego wielką cierpliwość - mówi. - Jestem dumna z taty. A ulubione prace? Tokio. Bo same też uprawiam sport...

Interpretacje dyscyplin sportowych

Piotr Szulkowski urodził się w 1971 roku Ukończył studia na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2000 r. i uzyskał tytuł magistra w Pracowni Projektowania Graficznego prowadzonej przez profesora Mieczysława Wasilewskiego.
Już podczas studiów rozpoczął pracę dydaktyka. W 1997 r. objął stanowisko asystenta stażysty w Pracowni Rzeźby na Wydziale Grafiki u profesora Bohdana Chmielewskiego. Od 1998 r. pracował jako asystent u profesora Jana Jaromira Aleksiuna, a od roku 2009 (przez piętnaście lat) pełnił funkcję asystenta w Pracowni Rzeźby u profesora Adama Myjaka. W tymże roku uzyskał tytuł doktorski. Obecnie współprowadzi Otwartą Pracownię Rzeźby z profesorem Jakubem Łęckim. Zajmuje się grafiką. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. W 2022 r. został laureatem Nagrody Samorządu Województwa Mazowieckiego im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii Sztuki Plastyczne za „INTERPRETACJE DYSCYPLIN OLIMPIJSKICH”.

Przeczytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska