MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z okazji Bożego Narodzenia w Zielonej Górze czeka nas wiele atrakcji

(kali)
Kolędy zaśpiewa Justyna Steczkowska, Palmiarnia zafunduje nam pierogi, a uczniowie pomogą... uśmiercić karpia.

Świętowanie zaczynie się już jutro. Po raz trzeci bowiem wizytę w naszym mieście złoży Polimikołaj. W samo południe odwiedzi dzieci w ośrodku Promyk, a potem rozda prezenty na deptaku.

- Rózgi też będzie miał, ale znacznie mniej - zdradza wiceprezydent Wioleta Haręźlak. - W role Polimikołaja (bo będzie ich więcej) wcielą się zielonogórscy policjanci. Spacerować po deptaku będą w towarzystwie straży miejskiej.

Uczniowie zachowają zimną krew

Od 19 do 22 bm. zaplanowano zaś bożonarodzeniowy jarmark. Na scenie codziennie wystąpią artyści z ZOK-u, zastalowska orkiestra, chór, zespoły, studenci wydziału artystycznego.

Jak mówi Waldemar Biel ze Stowarzyszenia Moje Miasto - handel potrwa w godz. 10.00 - 18.00.

- Nasi uczniowie zaprezentują mieszkańcom, jak przygotować pysznego karpia - dodaje Mariola Kostrzewska z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. A wiceprezydent wtrąca: - I pomogą wszystkim tym, którzy mają problemy z zabiciem karpia. Gratis!

Jarmark zakończy się 22 bm. miejską wigilią.

- Palmiarnia przygotuje 470 litrów czerwonego barszczu, 450 kilogramów kapusty z grochem, 23 tysiące pierogów - zdradza rzecznik restauracji Jacek Stefanowicz. - Potraw wystarczy dla 5 tysięcy uczestników wigilii. By wydawanie posiłków szło sprawnie, poprosiliśmy o pomoc żołnierzy z Czerwieńska, którzy przyjadą ze swoimi kuchniami polowymi i termosami.

Podczas tego wieczoru wystąpi m.in. zespół Subito, a gwiazdą będzie J. Steczkowska.

Spoko i The Jet Set

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. 31 bm. przy Centrum Biznesu odbędzie się miejski sylwester.

- Cały budynek zostanie zasłonięty olbrzymią sceną składającą się z trzech platform - podkreśla p.o. dyrektora Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Agata Miedzińska. - Na scenie środkowej stworzymy miejsce dla zespołu, a boczne udekorujemy w sztuczne ognie.

Zobaczymy m.in. formację Spoko, zagra zespół Make Up, a gwiazdą będzie The Jet Set (dwa lata temu reprezentował Polskę na Eurowizji). Tyłem do Centrum Biznesu stanie wieki telebim, by wszyscy dobrze widzieli, co dzieje się na estradzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska