Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabójstwo kobiety w Brójcach. Podejrzany zatrzymany i z zarzutem. Ma 19 lat. Co ustalono?

Michał Korn
Michał Korn
Wideo
od 12 lat
Zbierany przez policjantów dochodzeniowo - śledczych materiał dowodowy w sprawie zabójstwa kobiety w Brójcach, pozwolił na ustalenie, zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie młodego mężczyzny. Wiemy już, że w sprawę zaangażowano ekspertów z laboratoriów kryminalistycznych komend wojewódzkich policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Poznaniu, a śledczy mają mocne dowody w tej sprawie. Zatrzymany ma jedynie 19 lat...

Zabezpieczono ślady

Jak informuje Lubuska Policja do sprawy przydzieleni zostali najbardziej doświadczeni lubuscy policjanci z pionu kryminalnego. Powołano specjalny zespół, w skład którego weszli doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zajmujący się na co dzień tego typu zdarzeniami.

- Wszystko po to, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności tej zbrodni oraz ustalić, zatrzymać i postawić pod stan oskarżenia osobę za to odpowiedzialną. Stąd dziesiątki godzin wytężonej pracy przekładającej się na przeprowadzenie szeregu czynności procesowych i operacyjnych. Technicy podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych, które poddawane zostały wnikliwej analizie za pomocą najnowszych metod badań - wyjaśnia podinspektor Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Zaangażowano ekspertów z Gorzowa i Poznania

W związku ze sprawą zaangażowano ekspertów z laboratoriów kryminalistycznych komend wojewódzkich policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Poznaniu. Istotny dowodowo udział w czynnościach mieli biegli z Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Wszystkie te działania skutkowały systematycznym zawężaniem kręgu osób podejrzanych o zabicie kobiety.

- Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii laboratorium kryminalistycznego, uzyskane wyniki badań zabezpieczonych śladów, pozwoliły na wskazanie osoby, która najprawdopodobniej dopuściła się popełnienia przestępstwa. Wszystkie czynności nadzorowane były przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim. Przy tej współpracy oraz zgromadzonemu przez śledczych materiału dowodowego możliwe było ustalenie osoby podejrzanej - kontynuuje podinspektor Marcin Maludy.

19-latek z zarzutem zabójstwa

Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, którego policjanci zatrzymali 27 grudnia 2023 roku. Tego samego dnia w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa, a następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kolejne morderstwo w Brójcach

Dodajmy, że zabójstwo, do którego doszło we wrześniu 2023 jest kolejnym tego typu zdarzeniem w Brójcach. W połowie lutego tego samego roku w miejscowości odkryto ciało osiemdziesięciodwuletniej kobiety. Miał się na nie natknąć pracownik ośrodka pomocy społecznej. Sekcja zwłok wykazała, że doszło do zabójstwa.

- Ofiarą była kobieta urodzona w 1941 roku. Z sekcji zwłok wynika, że kobieta została pozbawiona życia przez osobę trzecią - informował nas wówczas rzecznik prokuratury.

Zatrzymany ma jedynie 19 lat...

Zabójstwo kobiety w Brójcach. Podejrzany zatrzymany i z zarz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska