Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zbliża się 35. Ogólnopolski Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK. Przyjadą ekipy z całego kraju

Wideo
od 16 lat
Lubuski Oddział PCK zaprasza do kibicowania i oglądania 35. Ogólnopolskiego Rajdu Honorowych Dawców Krwi PCK, który odbędzie się w dniach 24 – 27 sierpnia. Trasa poprowadzi przez miejscowości: Sława, Trzebiechów, Sulechów, Kalsk i z powrotem do Sławy.

35. Ogólnopolski Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK. Zbiórka krwi

Będzie można zapisać się na rajd honorowych dawców krwi nawet jeszcze przed startem, ale co najważniejsze wszyscy chętni będą mogli oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Ambulans zaparkuje na terenie ośrodka PCK w Sławie w sobotę, 26 sierpnia.

– Zapraszamy mieszkańców Sławy i okolicy, kibiców i rajdowców do oddawania krwi. Akcja potrwa w godz. 10 – 16. Będzie dużo czasu, żeby wszyscy mogli zdążyć – zachęca Bogusława Fediuk-Pelińska, sekretarz Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK.

W rajdzie uczestniczyć mogą honorowi dawcy krwi, działacze i sympatycy Polskiego Czerwonego Krzyża z rodzinami. Załoga może liczyć od trzech do pięciu osób, stanowią ją: kierowca, pilot (powyżej 15 lat), kobieta (powyżej 15 lat). Przynajmniej jedna osoba musi być honorowym dawcą krwi.
Na tegoroczną edycję przyjadą kilkuosobowe ekipy z całej Polski, m.in. z Gdańska, Warszawy, Łodzi, Krakowa oraz z województwa lubuskiego.

35. Ogólnopolski Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK. Cele rajdu

Rajd będzie przebiegać trasą ze Sławy przez Bojadła, Trzebiechów do Sulechowa i Kalska i z powrotem uczestnicy wracają do Sławy. Tam odbywają się pozostałe rekreacyjno-portowe konkurencje.

– Rajd służy popularyzacji honorowego krwiodawstwa i pierwszej pomocy. Celem jest poznanie pięknych zakątków Ziemi Lubuskiej, a także krzewienie sportu i turystyki. Chcemy, aby krwiodawcy oprócz tego, że oddają krew, poznali się bardziej i pobawili – zaprasza Bogusława Fediuk-Pelińska.

Rajd odbędzie się 35 raz. Były tylko dwa lata, kiedy nie było możliwości organizacji wydarzenia, to czas pandemii koronawirusa. Wcześniej trasy prowadziły z Zielonej Góry przez Nową Sól do Sławy lub przez Sulechów.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska