Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielonogórscy wokaliści wyśpiewali wiele nagród. Sukcesy reprezentantów Rezonansu z Domu Harcerza

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Kolejny raz reprezentanci Studia Piosenki Rezonans przy Domu Harcerza w Zielonej Górze odnieśli sukcesy w konkursach i festiwalach. Brawo!
Kolejny raz reprezentanci Studia Piosenki Rezonans przy Domu Harcerza w Zielonej Górze odnieśli sukcesy w konkursach i festiwalach. Brawo! Archiwum Studia Piosenki Rezonans
Młodzi wokaliści ze Studia Piosenki Rezonans przy Domu Harcerza w Zielonej Górze odnieśli kolejne sukcesy na festiwali i w konkursach artystycznych, które organizowane były w ostatnim czasie w Polsce. Gratulujemy! Teraz czas na wakacyjne śpiewanie i odpoczynek...

Na gościnnej scenie Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy odbył się XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka 2023”. Spośród wielu zgłoszeń, po przesłuchaniu nadesłanych prezentacji, do ścisłego finału w Legnicy komisja artystyczna zakwalifikowała trójkę młodych zielonogórskich wokalistów. Uczestników festiwalu w czterech kategoriach wiekowych (solistów) i dwóch kategoriach zespołowych oceniało jury pod przewodnictwem Jerzego Słoty - muzyka i wokalisty słynnej grupy wokalnej VOX.

Kolejny raz reprezentanci Studia Piosenki Rezonans przy Domu Harcerza w Zielonej Górze odnieśli sukcesy w konkursach i festiwalach. Brawo!

Zielonogórscy wokaliści wyśpiewali wiele nagród. Sukcesy rep...

Festiwal Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2023 i nasi laureaci

Zakwalifikowana zielonogórska reprezentacja ze Studia Piosenki „Rezonans”, działającego w MCKiE „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka, prowadzonego przez nauczycieli Elżbietę Sawicką i Ireneusza Sawickiego kolejny raz odniosła na legnickim festiwalu ważne sukcesy.
Decyzją komisji artystycznej II miejsce w kat. I soliści (ur. 2015-2013) zdobyła Włada Diduch, a cenne wyróżnienie otrzymała Gabriela Kucz.
W kat. II soliści (ur. 2012-2010) jury III miejsce przyznało Gabrieli Dudkiewicz.
Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom wykonawczy zielonogórskich wokalistów, przyznając kolejny raz nauczycielom „Rezonansu” Dyplom Uznania, za profesjonalne przygotowanie młodych wykonawców do festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej 2023 online „YOUR SONG”

To nie wszystkie odniesione ostatnio ich sukcesy. Reprezentanci „Rezonansu” zdobyli również znaczące laury na festiwalach wokalnych, przeprowadzonych w formule online. Jednym z nich, skierowanym do amatorów jak i profesjonalistów, organizowanym w Warszawie był III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej 2023 online „YOUR SONG” (International Entertainment Song Festival ONLINE ,,YOUR SONG’’ 2023). Uczestników festiwalu w dziewięciu kategoriach wiekowych solistów, zespołów wokalnych i kategorii otwartej (zespołów wokalno-instrumentalnych) oceniało jury zaproszone przez organizatora spośród pedagogów, kompozytorów, aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i przedstawicieli organizatora. Decyzją jurorów I miejsce w kategorii V Soliści (17-19 lat) zdobyła Maja Sułtanowska. Natomiast w równie trudnej kategorii VI (od 20 lat) III miejsce zdobył Jakub Sułtanowski (brat Mai).

Decyzją jurorów I miejsce w kategorii V Soliści (17-19 lat) w festiwalu Your Song  zdobyła Maja Sułtanowska.
Decyzją jurorów I miejsce w kategorii V Soliści (17-19 lat) w festiwalu Your Song zdobyła Maja Sułtanowska. Archiwum Studia Piosenki Rezonans

Ogólnopolski Internetowy Konkurs Piosenki Polskiej „ZAŚPIEWANE WIOSNĄ”

Kolejne laury zdobyte zostały w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Piosenki Polskiej „ZAŚPIEWANE WIOSNĄ”, organizowanym w Warszawie (online). Laureatkami tego konkursu zostało aż sześć reprezentantek „Rezonansu”. W najmłodszej kategorii I (do 9 lat) dwa II miejsca ex aequo zdobyły Maria Skowyra i Kaja Muszalska, a cenne wyróżnienie w tej kategorii przypadło Gabrieli Kucz. W kategorii II (10-12 lat) laureatką III miejsca została Joanna Poddębna. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Gabriela Dudkiewicz. Równie cenne wyróżnienie w kategorii IV (17-19 lat) zdobyła Nikola Ector .

Ekopiosenka 2023 - decyzją komisji artystycznej II miejsce w kat. I soliści (ur. 2015-2013) zdobyła Włada Diduch
Ekopiosenka 2023 - decyzją komisji artystycznej II miejsce w kat. I soliści (ur. 2015-2013) zdobyła Włada Diduch Archiwum Studia Piosenki Rezonans

Integracyjny Konkurs Piosenki „Tomaszowskie Lato 2023”

7 czerwca br. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się VI Integracyjny Konkurs Piosenki „Tomaszowskie Lato 2023” (live). Konkurs o zasięgu ogólnopolskim jest imprezą, która prezentuje dorobek śpiewających zarówno dzieci, młodzieży, dorosłych jak i w osobnej kategorii osób niepełnosprawnych. Przesłuchania konkursowe odbyły się na scenie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Następnie jury wytypowało spośród uczestników w sześciu kategoriach wiekowych osoby do koncertu laureatów, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród. Komisja artystyczna miała twardy orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach jury pod przewodnictwem Elżbiety Zapendowskiej wyłoniło laureatów. Wśród nich znalazła się zielonogórska, młoda wokalistka, reprezentująca Studio Piosenki „Rezonans”. Decyzją jurorów II miejsce w kat. II (7-10 lat) zdobyła Marysia Szefner.
Ze wszystkich sukcesów swoich wychowanków bardzo dumni są ich nauczyciele.

Kolejny raz reprezentanci Studia Piosenki Rezonans przy Domu Harcerza w Zielonej Górze odnieśli sukcesy w konkursach i festiwalach. Brawo!
Kolejny raz reprezentanci Studia Piosenki Rezonans przy Domu Harcerza w Zielonej Górze odnieśli sukcesy w konkursach i festiwalach. Brawo! Archiwum Studia Piosenki Rezonans
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska