Ależ biła z nich wielka radość. Za nami 18. Bieg „Policz się z cukrzycą”

Cezary Konarski
W ramach finału WOŚP 2024, w Zielonej Górze odbył się 18. Bieg „Policz się z cukrzycą". Cezary Konartski
W ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Zielonej Górze odbył się 18. Bieg „Policz się z cukrzycą". W rywalizacji kobiet z 5-kilometrową trasą najlepiej poradziła sobie Karolina Hampel, a wśród mężczyzn triumfował Bartosz Jaworski. Najważniejszy był jednak szczytny cel imprezy. Od uczestników biegu biła wielka radość i chęć niesienia pomocy.

Jednym z pierwszych niedzielnych (28 stycznia) wydarzeń w Zielonej Górze, w ramach finału WOŚP 2024, był 18. Bieg „Policz się z cukrzycą". Na starcie stanęło około 250 biegaczy, którzy rywalizowali na 5-kilometrowej trasie po leśnych ścieżkach za Halą Lekkoatletyczną MOSiR-u przy ul. Sulechowskiej.

Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, a trzy czołowe lokaty, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami. W rywalizacji pań najszybsza była Karolina Hampel, która wyprzedziła Ewę Krojcig i Monikę Łokieć. Wśród mężczyzn zwyciężył Bartosz Jaworski przed Michałem Błońskim i Dawidem Kotlarkiem.

Od lat celem biegu jest propagowanie autorskiego programu Fundacji WOŚP „Policz się z cukrzycą”, a także programu leczenia osobistymi pompami insulinowymi kobiet ciężarnych z cukrzycą. Ważna jest też popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy, wspieranie edukacji udzielania pierwszej pomocy oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Celem akcji jest także zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.