MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co się dzieje w parku Sulecha? Co się już zmieniło, jakie prace trwają, a jakie są plany?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Park Sulecha zmienia swoje oblicze, a kolejne zmiany szykują się już niebawem
Park Sulecha zmienia swoje oblicze, a kolejne zmiany szykują się już niebawem Tomasz Rybarczyk, urząd miasta w Sulechowie
Park Sulecha się zmienia, powstaje plac zabaw, niebawem także - strefa relaksu. Mieszkańcy zyskają kolejne zmodernizowane miejsce do odpoczynku wśród zieleni i śpiewu ptaków.

Park Sulecha od kilku lat jest tematem wielu publicznych dyskusji mieszkańców gminy Sulechów. Rodzą się pytania jak powinien wyglądać i co w nim należałoby zrobić, aby zachęcić sulechowian do odwiedzania go całymi rodzinami.

Park Sulecha to wyjątkowe miejsce

To miejsce jest wyjątkowe i powinno mieć swój klimat. Już istnieje w nim skatepark, który jednak nie do końca spełnia oczekiwania młodzieży Ale i tak zwłaszcza popołudniami spędza w parku swój wolny czas. Aby ożywić ten teren, należało coś zmienić, coś zaproponować. Wybierając się do parku Sulecha, już dzisiaj można zauważyć kilka nowości. Jak wielokrotnie zapowiadał burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, inwestycje w tym miejscu zostaną rozłożone na kilka lat. Park ma pełnić funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. Na początku bieżącego roku powstały wybiegi dla małych i dużych psów, a obecnie trwa budowa placu zabaw dla najmłodszych.

Co się jeszcze zmieni w parku Sulecha?

To jeszcze nie koniec inwestycji w 2020 roku. Jak zaznaczył burmistrz, w tym miejscu powstanie strefa relaksu:- Dążę do tego, by ten teren w niedługim czasie był kojarzony z rekreacją, turystyką i sportem. Powstanie tu plac zabaw dla dzieci, ale również zamontujemy ławki, ławostoły, stojaki na rowery oraz dodatkowo kosze na śmieci. Można będzie w parku miło spędzać czas na łonie otaczającej przyrody, daleko od miejskiego zgiełku i w towarzystwie ptaków, które zasiedliły pobliski staw. Wszystkie zmiany mogą się udać tylko pod warunkiem, że nowe urządzenia nie zostaną zdewastowane i wszyscy o nie zadbamy.

Park przy ulicy Kościuszki też pięknieje

W Sulechowie przybyło również kilka nowych ławek i koszy na śmieci. Jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc jest ścieżka rowerowo-piesza wzdłuż ul. Wolsztyńskiej. Od kilku dni wybierając się tam na spacer, można odpocząć na jednej z trzech zamontowanych ławek. To kolejna inwestycja, która ma zachęcić osoby w każdym wieku do spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu. Warto też dodać, że remontowany jest park przy ul. Kościuszki. Całkowita wartość zadania to około ,1,4 miliona złotych. W ramach tej kwoty wykonane zostaną: utwardzenie terenu, montaż małej architektury (ławki, kosze ma śmieci, stojaki na rowery), budowę oświetlenia terenu, alejek parkowych, nasadzenia zieleni, montaż budek lęgowych dla ptaków.

ZOBACZ TEŻ
14969542
PARK PIĘKNIEJE Z DNIA NA DZIEŃ

POLECAMY TEŻ

Drewniane donice z kwiatami stawiała na ulicach Sulechowa firma SUPeKom

Duże, drewniane donice pojawiły się na ulicach Sulechowa. Dlaczego?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Gdzie na wakacje w sierpniu i we wrześniu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska