Czarni Żagań pokonali Nielbę Wągrowiec

(th)
Po porażce 0:4 z Zagłębiem Sosnowiec, piłkarze z Żagania zapowiadali, że jak najszybciej chcą zagrać i pokonać Nielbę, by wymazać z pamięci wpadkę z Zagłębiem. Nasi drugoligowcy bezbłędnie wykonali założony wcześniej plan.

CZARNI ŻAGAŃ - NIELBA WĄGROWIEC 3:1 (2:0)

Bramki: Wróbel 2 (20, 70), Janus (29) oraz Leśniewski (79 - karny).
CZARNI: Buchla - Janus, Sudoł, Gajowy, Byrski (od 78 min Glanc) - Wróbel, Piechowiak (od 83 min Raćko), Kwiatkowski, Kassian (od 62 min Gad), Wierzbicki (od 70 min Kopernicki) - Ekwueme.
NIELBA: Wosicki - Kotarski, Halaburda, Szyszka, Gąsiorowski - Figaszewski (od 46 min Sarbinowski), Bartkowiak, Żołądź, Gryszczyński (od 75 min Olszak) - Leśniewski, Wrzeszcz (od 68 min Jarzembowski).
Żółte kartki: Buchla, Byrski, Piechowiak, Wierzbicki, Halaburda, Kotarski, Gryszczyński, Leśniewski, Sarbinowski. Sędziował Piotr Gałązka (Szczecin). Widzów 350.

W pierwszej połowie sobotniego meczu na boisku istniała tylko jedna drużyna - Czarni. W 11 min z daleka przymierzył Krzysztof Wierzbicki i bramkarz z trudem wybił na rzut rożny. W 20 min już nie miał szans. Paschal Ekwueme odegrał do Michała Wróbla, który z lewego narożnika pola karnego wkręcił piłkę w prawy róg bramki, zdobywając efektownego gola.

Zaledwie dziewięć minut później było 2:0. Wierzbicki dośrodkował na głowę Artura Janusa, który zmieścił piłkę między rękoma bramkarza a słupkiem.

W 70 min kolejnego efektownego gola zdobył Wróbel. Tym razem uderzył piłkę z półobrotu, z powietrza i mierzonym strzałem trafił z 16 metrów. Dziewięć minut później w niegroźnej sytuacji Michał Sudoł faulował w polu karnym Piotra Sarbinowskiego, a jedenastkę na honorowego gola dla gości zamienił Rafał Leśniewski.