MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czterech nielegalnych imigrantów z Iranu zatrzymanych w Gubinie przez straż graniczną. Przewoził ich "kurier" z Estonii

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
Czterech obywateli Iranu zostało zatrzymanych w Gubinie przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Przewoził ich "kurier" z Estonii.

W czwartek (21 marca) funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, z placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście prowadzili kontrole na terenie Gubina.

Mundurowi do kontroli zatrzymali osobową hondę na estońskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 50-letni Estończyk, który przewoził czworo nielegalnych migrantów pochodzących z Iranu.

- Irańczycy oświadczyli, że do Polski przyjechali z Estonii, z zamiarem przedostania się do Niemiec — relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Irańczycy nie mieli dokumentów

Z dokonanych sprawdzeń wynikało, że nie posiadali oni przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce.

Irańczyków zatrzymano za usiłowanie przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy.

- Wobec cudzoziemców wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu — dodaje por. P. Biskupik. - Do czasu potwierdzenia ich tożsamości oraz wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Kierowca z Estonii usłyszał zarzuty

Natomiast kierowca pojazdu, został zatrzymany za udzielenie pomocy Irańczykom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy z Polski do Niemiec.

Usłyszał zarzuty, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Decyzją zielonogórskiego sądu, bezpaństwowca do czasu wyjazdu z Polski umieszczono w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kobiety w mundurze. Pracownice Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim świętują Dzień Kobiet

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska