1/54
We wtorek 31 lipca na stadionie im. Edwarda Jancarza odbyły...

We wtorek 31 lipca na stadionie im. Edwarda Jancarza odbyły się zawody VII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wystartowały w nim obie lubuskie ekipy. Młodzieżowcy Cash Broker Stali Gorzów zajęli ex aequo pierwsze miejsce wraz zawodnikami Speed Car Motoru Lublin. Z kolei juniorzy Falubazu Zielona Góra uplasowali się na 5. miejscu, które – też ex aequo - zajęli z zawodnikami Lokomotivu Daugavpils i ROW-u Rybnik.

We wtorkowych zawodach w drużynie Stali zabrakło Huberta Czerniawskiego. Jak tłumaczył nam po zawodach Piotr Paluch, trener młodzieżowców, gorzowskiej ekipy, to z powodu dwudniowych rutynowych badań młodego zawodnika.

Jeśli chodzi o ekipę Falubazu, odnotujmy, że zawody w Gorzowie były pierwszą oficjalną imprezą dla niespełna 18-letniego Damiana Boducha, który w zeszłym tygodniu zdał egzamin na licencję żużlową. Młody zawodnik Falubazu zdobył już pierwszy punkt w swojej karierze. Stało się to w IX wyścigu dnia, gdy zdefektował motocykl Larsa Skupienia.

Odnotujmy też, że do zawodów zgłoszona została Weronika Burlaga. Była rezerwową w drużynie Startu Gniezno. Na tor jedna nie wyjechała.

W środę 1 sierpnia w Zielonej Górze odbędzie się kolejna runda DMPJ. Oprócz Falubazu Zielona Góra i Cash Broker Stali Gorzów wystartują w niej także zawodnicy Betardu Sparty Wrocław, ROW-u Rybnik, Orła Łódź, Get Well Toruń i ForBetu Włókniarza Częstochowa. Początek zawodów o 18.00.

Wyniki zawodów DMPJ w Gorzowie:

1-2. Stal Gorzów – 23 pkt.: Karczmarz 9+1 bonus (3,3,2,1), Szczotka 8+1 (2,3,0,3), Bartkowiak 6+1 (0,3,2,1);
1-2. Motor Lublin – 23 pkt.: Peroń 7 (2,1,3,1), Bober 4 (d,2,w,2), Lampart 12 (3,3,3,3);
3-4. Start Gniezno – 19 pkt.: Krakowiak 8 (1,3,1,3), Bogdanowicz 4 (2,d,0,2), Stalkowski 7 (0,1,3,3);
3-4. Wybrzeże Gdańsk – 19 pkt.: Kossakowski 5 (1,0,3,1), Żupiński 7 (3,1,1,2), Turowski 7 (2,2,2,1);
5-7. Falubaz Zielona Góra – 14 pkt.: Niedźwiedź 7 (0,2,3,2), Boduch 1 (0,1,u,0), Tonder 6 (1,1,3,1);
5-7. ROW Rybnik – 14 pkt.: Tudzież 0 (w,0,0,0), Skupień 6 (2,d,2,2), Chmiel 8 (2,2,1,3);
5-7. Lokomotiv Daugavpils – 14 pkt.: Trofimow 10 (3,3,2,2), Matjuszonok 2 (1,0,1,0), Kurmis 2 (1,1,0,0).

2/54

3/54

4/54

Dalej

Latynoską Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej śmiało można zaliczyć do wyjątkowo udanych

Carina Gubin pokonała Odrę Bytom Odrzański i zrobiła krok w kierunku utrzymania

Tak pomagają Lipinki Łużyckie. Festyn charytatywny dla Natalii Bobrowskiej

Lubuszanin Teo Tomczuk w finale Mam Talent! Publiczność oklaskiwała go na stojąco!

Puchar Sprintu w Żaganiu 2024. Pływacy pokazali swoją klasę!