Dobrzy na początku

ANDRZEJ FLÜGEL
Koszykarze Intermarche Zastalu w inauguracyjnym meczu drugiej ligi w Wałbrzychu z Górnikiem, dobrze spisywali się tylko do pewnego momentu. Potem zaczął się zielonogórski dołek.

GÓRNIK WAŁBRZYCH INTERMARCHE ZASTAL ZIELONA GÓRA 77:74 (16:25, 17:12, 21:24, 23:13)
INTERMARCHE ZASTAL: Gołąb 15, Taberski 11, Molenda 13, Olszewski 10, Olejnik 8, oraz Witos 7, Kaszewski 5, Darzynkiewicz 3, Krzyżyński 2.
Punkty dla Górnika: Motyl 23, Kozyra 21, Glapiński 11, Nowicki 6, Neumayer 5, Nowomiejski 5, Salamonik 4, Dubienka 2

Dobrze było w pierwszej kwarcie, kiedy goście zbierali pochwały za swoją postawę. Dobrze bronili, udanie kontratakowali i wyraźnie prowadzili (najwyżej w 9 min. po trafieniu Adama Gołąba 25:14). W drugiej kwarcie wprawdzie do pracy zabrali się gospodarze i po punktach Rafała Motyla i Piotra Kozyry Górnik przegrywał tylko 20:25, ale goście znów przyspieszyli i w 14 min. spokojnie wygrywali 32:22. Niestety, od tego momentu zaczął się, tak dobrze znany zielonogórskim kibicom, dołek. Goście popełniali seryjnie błędy i w 18 min. jeszcze prowadzili, ale już tylko 33:32 (rezultat 4 minut to 11:2 dla Górnika).
W końcówce Intermarche Zastal nieco odskoczył i na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu gości 37:33. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, a rywale wprawdzie popełniali liczne błędy, ale walczyli kosz za kosz. W 29 min. było 52:52 jednak ostatnia minuta należała do Intermarche Zastalu. Przed ostatnią kwartą goście wygrywali 61:54 i można było mieć nadzieję na sukces. Niestety, zawodnicy spisywali się fatalnie przez pięć minut tej kwarty. Przegrali je aż 4:16. W 35 min. Górnik prowadził 70:65 i nie oddał prowadzenie do końca.
Zastalowcy w innej lidze i w innym składzie znów popełniali stare błędy. Cóż z tego, że dobrze zaczęli mecz i prowadzili po każdej z kwart, kiedy w ostatecznym rozrachunku triumfowali goście. Porażka trzema punktami z ekipą Górnika, która ma ambicje by awansować, nie jest tragedią. Wypada mieć nadzieję, że zielonogórzanie w kolejnych pojedynkach wyeliminują błędy, które w Wałbrzychu nie pozwoliły im sięgnąć po zwycięstwo...
W innych spotkaniach: Viking Rumia Basket Kwidzyn 72:79, Legion Legionowo WTK II Włocławek 105:82, Orzeł Białogard Sudety Jelenia Góra 83:70, Polpak Świecie AZS Szczecin 68:62 (po dogrywce). Mecz pomiędzy Astorią Bydgoszcz i Polonią II Warszawa został przełożony.