III liga: bardzo ważne zwycięstwo Odry i kuriozalny mecz w Gorzowie

Paweł Górski
Odra Bytom Odrzański wygrała we Wrocławiu 1:0
Odra Bytom Odrzański wygrała we Wrocławiu 1:0 Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
32. kolejka III ligi była szczególnie ważna dla Odry Bytom Odrzański, która odniosła istotną wygraną we Wrocławiu. Ponadto Stilon Gorzów uległ Górnikowi Polkowice, a Lechia Zielona Góra – liderującym rezerwom Śląska Wrocław.

Deszczowe derby dla Warty

Ważne trzy punkty Odry

Spośród lubuskich drużyn w najgorszej sytuacji jest Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański, która wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Wobec tego niezwykle ważne są trzy punkty, które bytomianie wywalczyli we Wrocławiu, gdzie pokonali miejscową Ślęzę. I choć mieli oni znaczącą przewagę przez całe spotkanie, to tylko raz udało im się trafić do siatki gospodarzy. W 50 minucie dokonał tego świeżo wprowadzony na boisko Mykyta Łoboda. Dzięki temu Odra traci do bezpiecznej lokaty dwa punkty i na dwie kolejki przed końcem sezonu wciąż liczy się w walce o utrzymanie w III lidze.

Szalony mecz w Gorzowie

Aż siedem goli obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się wybrać na pojedynek Solar Home Stilonu Gorzów z Górnikiem Polkowice. Mocno odmłodzony skład gorzowskiej ekipy zawzięcie walczył z rywalem. Wynik w 18 minucie otworzył Nikodem Matuszewski, ale szybko wyrównał Szymon Drewniak. Już na początku drugiej połowy Stilon wrócił na prowadzenie za sprawą gola Piotra Giberta, lecz w 63 minucie do własnej bramki trafił Jakub Kaczor i znów mieliśmy remis. Później strzelali już tylko polkowiczanie – na listę strzelców wpisali się Mariusz Szuszkiewicz, Kacper Adamczyk i Jarosław Ratajczak, z tym że ten ostatni zdobył bramkę samobójczą. W ten sposób po kuriozalnym meczu Górnik wygrał 4:3.

Osłabiona Lechia przegrała z liderem

Porażkę z liderującym Śląskiem II Wrocław poniosła u siebie Lechia Zielona Góra. W 23 minucie wynik na korzyść gości otworzył Jakub Lutostański. W 61 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Dawid Dębski i stało się jasne, że Lechii ciężko będzie odrobić stratę. Pod koniec spotkania zielonogórzan dobił Mateusz Stawny, ustalając wynik na 2:0 dla Śląska. Odnotujmy jeszcze, że w doliczonym czasie gry w ślady Dębskiego poszedł Igor Kurowski i Lechia kończyła mecz w dziewiątkę.

Ślęza Wrocław – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 0:1 (0:0)

• Bramki: Łoboda (50).
  • Ślęza: Sobolewski – Bagiński, Bieńkowski, Jabłoński, Jakóbczyk, Kifert, Kudelskyi, Murat (od 80 min Zawadzki), Nowak, Pierożak, Ulatowski.
  • Odra: Szafer – Stachurski (od 87 min Maliszewski), Semianczuk, Wawrzyniak, Kobiela, Grzymisławski, K. Koppenhagen, Bełycz (od 72 min D. Koppenhagen), Kusiak (od 72 min Zięba), Jóźwiak (od 46 min Łoboda), Skiba (od 59 min Walków).
  • Żółte kartki: Bieńkowski, Sobolewski – Łoboda.

Solar Home Stilon Gorzów – Górnik Polkowice 3:4 (1:1)

• Bramki: Matuszewski (18), Gibert (48), Ratajczak (71; samobójcza) – Drewniak (23), J. Kaczor (63; samobójcza), Szuszkiewicz (69), Adamczyk (87).
  • Stilon: Szymaniuk – Bohdanov, Mączyński, J. Kaczor, Kaniewski, Szyszka – Gibert, Łuszkiewicz, Bieniek, Matuszewski – Siwozad.
  • Górnik: Niezgoda – Bogacz, Poczwardowski, Ratajczak, Fryzowicz, Ryś (od 74 min Łazarz), Drewniak, Baranowski (od 57 min Bilokin), Bancewicz (od 85 min Bajerski), Litwa (od 74 min Adamczyk), Szuszkiewicz (od 85 min Magdziak).

Lechia Zielona Góra – Śląsk II Wrocław 0:2 (0:1)

• Bramki: Lutostański (23), Stawny (84).
  • Lechia: Bursztyn – Sylwestrzak (od 67 min I. Kurowski), Tumala, Juncewicz, Kołodenny (od 57 min Dzidek), Surożyński, Bambecki (od 82 min Shelkovenko), Dębski, Babij (od 67 min Majchrzak), Kwieciński, Guder (od 82 min Osiński).
  • Śląsk II: Korytkowski – M. Kurowski, Lisowski (od 67 min D. Matuszewski), Lizakowski (od 87 min Diaz), Lutostański (od 77 min Zaborski), Milewski (od 87 min Rozum), Muszyński, Stawny, Tudruj, Wołczek (od 67 min Sharabura), Zawadzki.
  • Żółte kartki: Bambecki, Guder, Kwieciński, Dębski, Kurowski – Stawny.
  • Czerwone kartki: Dębski, Kurowski (obaj za dwie żółte).