Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głosuj na nasz turystyczny hit. Trasa w międzyrzeckich bunkrach prowadzi w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny w kraju!

Dariusz Brożek
Przed dwoma laty, w rocznicę przełamania MRU przez Rosjan, kilka tysięcy osób oglądało w Pniewie inscenizację batalistyczną, podczas której obrońcy ,,spalili'' szturmujący bunkier czołg T-34.
Przed dwoma laty, w rocznicę przełamania MRU przez Rosjan, kilka tysięcy osób oglądało w Pniewie inscenizację batalistyczną, podczas której obrońcy ,,spalili'' szturmujący bunkier czołg T-34. fot. Dariusz Brożek
Trasę turystyczną w Pniewie poparło już 30,4 proc. głosujących. Podziemny przebój Ziemi Lubuskiej powoli zwiększa przewagę nad pozostałymi obiektami i imprezami turystycznymi. "GL" ma w tym swój udział, bo od miesiąca promujemy ten plebiscyt.

Plebiscyt portalu Otowakacje.pl promuje najciekawsze obiekty i imprezy turystyczne w kraju. Od samego początku prowadzi międzyrzecki odcinek bunkrów, który nokautuje 39 innych zabytków i projektów z całego kraju. Dziś o 16.30 trasa w MRU miała poparcie 30,4 proc. internautów. Drugie miejsce wciąż zajmuje projekt "Poznań za półdarmo", na który głosowało 18,6 proc. uczestników zabawy.

- Na dajemy się uśpić korzystnym dla nas wynikiem, gdyż sytuacja może się zmienić z godziny na godzinę. Walczymy do końca. O pierwsze miejsce, bo drugie się nie liczy - mówi Tomasz Błochowicz szef przewodników z Pniewa, gdzie znajduje się wejście do podziemnej trasy turystycznej w Grupie Warownej Scharnhorst.

Jak przewodnicy walczą o zwycięstwo? Ostatnio promowali trasę na targach turystycznych w Poznaniu. Zachęcają do głosowania przyjaciół, znajomych i nieznajomych. Np. turystów zwiedzających podziemia. To potężna broń, gdyż w br. międzyrzecki fragment bunkrów zwiedziło 40 tys. osób.

O co ten bój? - Zwycięzca wygra kampanię reklamową za 50 tysięcy złotych. Poza tym, to bardzo prestiżowy plebiscyt - zaznacza Tadeusz Świder, przewodnik i znawca Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Nie głosowałeś? To skandal!

Izba bojowa w bunkrze nr 717, w którym znajduje się wejście do podziemi. Jej atrakcją jest karabin forteczny.
Izba bojowa w bunkrze nr 717, w którym znajduje się wejście do podziemi. Jej atrakcją jest karabin forteczny. fot. Dariusz Brożek

Podziemne korytarze łączące bunkry MRU mają ponad 30 km. długości. Niczym magnes przyciągają turystów z całego świata
(fot. fot. Dariusz Brożek)

Mamy swój udział w czołowej lokacie naszego turystycznego hitu. Od samego początku informujemy o plebiscycie w internetowych i tradycyjnych wydaniach "GL". - Po artykułach w Lubuskiej od razu rośnie nasza przewaga nad rywalami. Wspierają nas także inne portale i lokalne czasopismo. Informacje o plebiscycie były nawet na stronie internetowej naszego ratusza - wylicza T. Błochowicz.

Plebiscyt i trasę promuje m.in. hasło: Nie głosowałeś na MRU? To skandal!

Na trasę turystyczną w Pniewie można głosować pod adresem

http://www.otowakacje.pl/pot/show/id/62

Po oddaniu głosu otrzymujemy maila, na który trzeba odpowiedzieć podając swój adres internetowy. Głos należy uzasadnić.

Zlot w Boryszynie na 16. miejscu

Internauci mogą głosować na 40 obiektów i imprez turystycznych z całego kraju. Także na reprezentujący nasz region Zlot Pojazdów Militarnych w Boryszynie, który obecnie zajmuje 16 miejsce z poparciem 1,1 proc, głosujących.

Rozstrzygnięcie nastąpi 6 listopada br. Produkt turystyczny, który uzyska największą ilość głosów zostanie nagrodzony kampanią reklamową o wartości 50 tys. zł w serwisach Grupy Allegro.

Spośród najciekawszych wypowiedzi komisja konkursowa wybierze 20 zwycięzców. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej e-mailem. Czeka na nich pięć namiotów turystycznych renomowanej firmy Cavery-Hideway, pięć walizek podróżnych firmy Roncat, pięć plecaków firmy Campus i pięć zestawów gadżetów Allegro składających się z kamery internetowej, słuchawek i pamięci USB.

Podziemna sypialnia

Izba bojowa w bunkrze nr 717, w którym znajduje się wejście do podziemi. Jej atrakcją jest karabin forteczny.
(fot. fot. Dariusz Brożek)

Międzyrzecki Rejon Umocniony to największa atrakcja turystyczna regionu. Poniemieckie bunkry można zwiedzać m.in. w Pniewie koło Międzyrzecza. Turyści zobaczą tam bunkry, które miały bronić wschodnich rubieży III Rzeszy.

W latach 1934-30 w centralnym odcinku fortyfikacji między Staropolem i Kęszycą Niemcy wybudowali ponad 20 potężnych obiektów, które połączyli labiryntem podziemnych korytarzy o łącznej długości około 32 km.

Niemcy nazwali fortyfikacje Die Festungsfront Oder Warthe Bogen (Front Ufortyfikowany Łuku Odry i Warty). Umocnienia nie spełniły swej roli. Zostały przełamane przez Rosjan na przełomie stycznia i lutego 1945 r.

Obecnie to największe w Europie zimowe siedlisko nietoperzy. Z myślą o ich ochronie utworzono tam rezerwaty Nietoperek i Nietoperek II. Ostatnio trasa turystyczna w Pniewie została uznana za jedną Turystycznych Pereł woj. lubuskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska