Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gorzów otwiera „sklep” dla uchodźców. Możecie go zaopatrzyć

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej będzie otwarty w trzy dni tygodnia: we wtorki, w czwartki i w soboty.
Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej będzie otwarty w trzy dni tygodnia: we wtorki, w czwartki i w soboty. Jarosław Miłkowski
W hali po byłym sklepie Tesco przy ul. Górczyńskiej od wtorku 12 kwietnia będzie działał Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej dla uchodźców. Ubrań w nim nie brakuje. Urzędnicy proszą gorzowian, by pomogli wyposażyć punkt w artykuły spożywcze.

- We wtorek startuje nasz Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej. Jest to hala po byłym sklepie Tesco. Tutaj uruchamiamy punkt, w którym uchodźcy będą mogli wyposażyć się w odzież, najpotrzebniejsze artykuły chemii gospodarczej i artykuły spożywcze - mówi prezydent Jacek Wójcicki.

„Sklep” przy ul. Górczyńskiej będzie czynny trzy dni w tygodniu. Żywność będzie w nim wydawana tylko w czwartek na podstawie bonów. Uchodźcy będą mogli je odebrać w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie.
- Odzieży mamy sporo, natomiast cały czas liczymy na spore wsparcie w żywność, bo ona najbardziej będzie schodziła - mówi prezydent Gorzowa.

Jakie godziny otwarcia?

Żywność można dostarczyć do magazynu Miejskiego Punktu Pomocy Humanitarnej w godzinach otwarcia „sklepu”. Punkt będzie otwarty:
- we wtorki od 12.00 do 18.00
- w czwartki od 9.00 do 15.00
- w soboty od 10.00 do 14.00
- Jeśli chodzi o żywność, to przede wszystkim potrzebna jest mąka, cukier, ryż, kasza. Brakuje nam margaryny do smarowania, a także smalcu. Zdajemy sobie sprawę, że olej jest w tej chwili drogi i nie każdego stać na to, by przyniósł nam tu kilka butelek oleju, więc bardzo prosimy tych, którzy chcą pomóc, chociaż o kostkę smalcu. Oczywiście potrzebne są konserwy, przyprawy i wszystko to, co nasi przyjaciele mogą wykorzystać - mówi Monika Piaskowska, która koordynuje gorzowskie zbiórki dla uchodźców. - W tej chwili możemy przyjmować świeżą żywność. Mamy do dyspozycji chłodnię, więc przyjmujemy żywność krótkoterminową: jogurty, masła, mleka, warzywa, owoce. Potrzebujemy bardzo ziemniaków - dodaje M. Piaskowska.

Bony żywnościowe będą wydawane w GCPR przy ul. Jagiełły 7 bądź Drzymały 10.
- Osoba zostanie zweryfikowana, czy jest rzeczywiście tą, która po 24 lutego przekroczyła granicę - mówi Beata Kulczycka, dyrektor GCPR. Gorzowian, którzy chcą pomóc, prosi o proszek do prania, płyn do płukania.
- Nawet osoby, które są zakwaterowane w halach, mogą robić pranie, a tych środków też brakuje - mówi B. Kulczycka.

Kilka tysięcy uchodźców

Szacuje się, że po wybuchu wojny na Ukrainie, do Gorzowa przybyło kilka tysięcy uchodźców. Tylko od 24 lutego do gorzowskich szkół zostało zapisanych około 1 tys. uczniów z Ukrainy.

Czytaj również:
Gorzów. Uczniowie z Ukrainy będą mieć zajęcia w siedmiu szkołach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska