MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Panattoni zakończył budowę w strefie w Koninie Żagańskim. Heremes rusza pełną parą!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Wideo
od 16 lat
Panattoni zakończyło budowę centrum logistycznego dla Hermes Fulfilment. To pierwsza wybudowana dla firmy inwestycja w Polsce, a zarazem jeden z największych i najnowocześniejszych tego typu projektów w portfolio grupy Hermes. Nowe, ogromne centrum e-commerce mieści się w Koninie Żagańskim pod Iłową.

- Województwo lubuski staje się ważnym centrum dla branży e-commerce w Europie – komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director z Panattoni. Firma dostarczyła w tym regionie już ponad 730 tys. m kw. powierzchni dla swoich klientów, a ponad 100 tys. m kw. ma w planach. To połowa wolumenu powierzchni przemysłowej na tym dynamicznie rozwijającym się rynku. Cieszy nas, że Hermes Fulfilment docenił nasze realizacje i wybrał nas na partnera budowy swojego pierwszego centrum w Polsce. Była to bardzo wymagająca realizacja oraz budynek o wysokim stopniu skomplikowania. Tym bardziej bardzo dziękujemy za zaufanie oraz za wzorową współpracę.

Wielka inwestycja w Koninie Żagańskim

Inwestycja w Iłowej koło Żagania obejmuje 115 tys. m kw. powierzchni zabudowy, ale dzięki wykorzystaniu wielopoziomowych antresol (4 kondygnacje) jej powierzchnia faktyczna wynosi niemal 250 tys. m kw. Docelowo pracę znajdzie tu kilka tysięcy osób, z czego 60 proc. mają stanowić kobiety.
- Pierwsze centrum logistyczne w Polsce to punkt zwrotny dla naszej działalności w Europie – mówi Julia Hanebuth, Dyrektor Zarządzająca Hermes Fulfilment na Europę Środkową i Wschodnią. - Jest jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów w portfolio Grupy Hermes – mówi Julia Hanebuth, Dyrektor Zarządzająca Hermes Fulfilment na Europę Środkową i Wschodnią. Obiekt wyposażono m.in. w wysoce zautomatyzowany system sortujący (tzw. pouch sorter) i automatyczną sortownię do segregacji paczek. Zautomatyzowano także ich pakowanie w folię, produkcję kartonów do wysyłki z logiem firmy czy wewnętrzny transport palet. W przyszłości roboty mają wspierać inspekcje obiektu z zewnątrz oraz wewnątrz, mają też wspierać proces rozładowywania paczek.

Wysyłki z Iłowej - najpierw do Niemiec

Wśród obsługiwanych w Iłowej zamówień dominować będą: odzież, tekstylia, biżuteria, zabawki, drobny sprzęt AGD, a także elementy małej technologii jak telefony komórkowe czy tablety. Dzięki zoptymalizowanemu systemowi funkcjonowania można stąd wyekspediować niemal 80 mln artykułów rocznie, ale obiekt będzie przygotowany nawet na podwojenie tej liczby. Początkowo centrum będzie obsługiwało głównie Niemcy, natomiast w przyszłości może objąć swoim zasięgiem także Polskę, Czechy, Szwajcarię i Włochy.

Odnawialne źródła energii

Obiekt wyposażono w instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MWp, z możliwością rozbudowy o kolejne 1,5 MWp. Udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową sięga 27,3 proc i zaawansowany system BMS, który umożliwia sterowanie centralami wentylacyjnymi z rekuperacją czy oświetleniem hali.
Zadbano o miejsca parkingowe dla ok. 100 rowerów oraz infrastrukturę dla samochodów elektrycznych – 22 punkty do ładowania, przestrzeń socjalną dla pracowników, także dla osób z niepełnosprawnościami.
Źródło: Panattoni

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska