Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Horror widziany na paczkach papierosów [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Redakcja
Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Wymownie problem palenia przedstawiają grafiki na paczkach papierosów (OBEJRZYJCIE NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ).
Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Wymownie problem palenia przedstawiają grafiki na paczkach papierosów (OBEJRZYJCIE NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ). archiwum
Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Wymownie problem palenia przedstawiają grafiki na paczkach papierosów (OBEJRZYJCIE NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ).

16 listopada obchodzimy "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu". Ma on już ponad 30-letnią tradycję i zrodził się w USA (Californii). Oczywiście bardzo trudno jest rzucić palenie z dnia na dzień, dlatego dzień ten ma jedynie zachęcić do porzucenia nałogu.

Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Niebezpieczne jest to, że śmiertelne skutki tego nałogu są znane, ale podstawowym problemem jest fakt, iż zabija on powoli. Palacz nie odczuwa skutków palenia, choć z godziny na godzinę, z dnia na dzień, w jego organizmie zachodzą nieodwracalne zmiany.

Zamieszczone na paczkach papierosów informacje typu "palenie zabija" było przez nałogowców bojkotowane i błyskawicznie traciło na znaczeniu. Bardziej dające do myślenia wydają się zdjęcia zamieszczane na opakowaniach papierosów, które przedstawiają, wstrząsające skutki palenia. Mowa tu o grafikach zniszczonych organów, rodziców z dziećmi, wzbogaconych wymownymi hasłami typu "palenie zmniejsza płodność", "zwiększa ryzyko utraty wzroku", "dym szkodzi Twoim dzieciom, rodzicom i przyjaciołom", "niszczy zęby i dziąsła" itp. Niestety także ten zabieg nie odstrasza palaczy. Nie pomagają także zakazy palenia w miejscach publicznych. Palacz musi sam sobie postawić pytanie, czy chce tak dalej żyć i próbować zwalczyć swój nałóg, a przypomnijmy, że w Polsce pali średnio co trzeci Polak.

Jak podają ubiegłoroczne badania GIS w nałóg palenia znacznie częściej wpadają panowie. 31 proc. mężczyzn i 18 proc. kobiet obcuje z "dymkiem" każdego dnia. Warto również dodać, że to kobiety lepiej radzą sobie z rzucaniem palenia. Dwie na trzy Polki deklarują, że nigdy nie wzięły papierosa do ust, podczas gdy połowa panów ma to doświadczenie za sobą.

Obchodzony 16 listopada "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu" jest idealnym pierwszym krokiem do tego, aby wyrzucić z naszego życia ten wstrętny nałóg. Znajdujące się na paczkach papierosów grafiki oraz sama ich cena powinny dawać do myślenia, bowiem stawka ma wysoką cenę! Chodzi o Wasze życie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska