Idziesz do szpitala w Międzyrzeczu albo Skwierzynie? Najpierw czeka cię wizyta w namiocie

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała / GL
Przed szpitalem w Międzyrzeczu i w Skwierzynie stoją wielkie namioty. Po co? Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Każdy wchodzący do placówki ma tam m.in. sprawdzaną temperaturę.

Namioty przed międzyrzecką lecznicą ustawione zostały już 23 marca. To miejsce tzw. wstępnej oceny stanu zdrowia osób chcących wejść na teren szpitala. "Każda osoba, która z jakichś względów będzie chciała wejść do lecznicy, będzie weryfikowana i badana w specjalnie przeznaczonych do tego namiotach. Szpitalowi pomagają żołnierze z batalionu lekkiej piechoty ze Skwierzyny, który podlega pod 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej w Poznaniu" - czytamy w komunikacie międzyrzeckiego starostwa.

Jak wyjaśniają urzędnicy, działania te mają na celu zabezpieczenie szpitala i pacjentów przed wprowadzeniem na teren lecznicy koronawirusa. - Byłoby to bardzo niebezpieczne i spowodowałoby paraliż szpitala - informuje starostwo.

RAPORT

Polowa izba przyjęć

Przypomnijmy: podobny namiot został rozstawiony także przed skwierzyńskim szpitalem. Jak czytamy w komunikacie władz Skwierzyny, o postawienie namiotu 2 kwietnia do wojewody lubuskiego wystąpił burmistrz Lesław Hołownia. Zaraz potem z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie namiot został dostarczony z ośrodka szkolenia KW PSP ze Świebodzina. Po nieco ponad godzinie przyjechał na teren szpitala, a strażacy z OSP w Skwierzynie ustawili go w miejscu wskazanym przez personel placówki. Namiot wyposażony jest w nagrzewnicę, oświetlenie, środki dezynfekcyjne, miejsce przyjęcia pacjentów

- Przed szpitalem w Skwierzynie powstała polowa izba przyjęć. Każda osoba wchodząca na teren szpitala ma tutaj mierzoną temperaturę i wypełnia specjalną ankietę. To dodatkowe działanie, mające na celu zwiększenie ochrony pacjentów i personelu szpitala w Skwierzynie, który pomimo epidemii stara się pracować normalnie - informuje rzeczniczka Grupy Nowy Szpital Marta Pióro.

Epidemia koronawirusa

W skwierzyńskim szpitalu działają poradnie lekarza rodzinnego, poradnie specjalistyczne oraz pracownia RTG czy pracownia badań endoskopowych. Część porad odbywa się w formie teleporad, a wizyty są umawiane, jeśli jest to konieczne. Dostępna jest również pomoc doraźna w izbie przyjęć. Obecnie bez zakłóceń pracują również oddziały chirurgiczny i chorób wewnętrznych.
- Sytuacja jest nadzwyczajna i musimy zachowywać wszelkie procedury bezpieczeństwa,chronić pacjentów oraz personel, ale cały czas staramy się zapewnić dostęp do leczenia wszystkim, którzy tego potrzebują – mówi Edyta Broniewska, prezes szpitala w Skwierzynie.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie