IV liga: Polonia Słubice po raz pierwszy straciła punkty, Stal Sulęcin z premierowym zwycięstwem

Paweł Górski
Stal Jasień jest pierwszą drużyną, która w tym sezonie urwała punkty Polonii Słubice Facebook/MKS Stal Felgenhauer Jasień
W szóstej kolejce lubuskiej IV ligi po raz pierwszy kompletu punktów nie zgarnęła wiceliderująca Polonia Słubice, która podzieliła się zdobyczą ze Stalą Jasień. Z kolei na drugim biegunie tabeli ostatnia Stal Sulęcin przestała być jedyną w lidze drużyną bez zwycięstwa.

Pierwsze potknięcie Polonii

Mająca do tej pory komplet punktów Osiedle Sady Polonia Słubice po raz pierwszy podzieliła się zdobyczą z rywalem. Starcie ze Stalą Felgenhauer Jasień rozstrzygnęło się w samej końcówce. W 78 minucie prowadzenie dał słubiczanom Rafał Gronostaj, lecz niedługo później ze strony gości wyrównał Azimov Bakhruman. Spotkanie zakończyło się zatem remisem 1:1.

Lubuszanin lepszy od Odry

Na zwycięską ścieżkę po remisie w poprzedniej serii gier powrócił z kolei lider tabeli, Lubuszanin Drezdenko. Na własnym terenie pokonał on grającą w kratkę Odrę Nietków 2:0. W 27 minucie przyjezdnych „napoczął” Damian Budnik, a w drugiej odsłonie zwycięstwo zespołu z północy województwa przypieczętował Łukasz Zagdański.

Dwie czerwone kartki w Skwierzynie

Pogoń Skwierzyna podejmowała sąsiadującą z nią w tabeli Lechię II Zielona Góra. Wynik w 54 minucie otworzył na korzyść gości Jakub Kołodenny, ale niespełna kwadrans później wyrównał Błażej Banaszak. Pojedynek do samego końca obfitował w emocje oraz w liczne żółte kartki. Łącznie arbiter aż 13 razy napominał zawodników, a także dwukrotnie sięgał po czerwoną kartkę. W 81 minucie obejrzał ją Michał Pilarczyk, a chwilę później jego klubowy kolega, Kacper Łunkiewicz. I choć w konsekwencji zielonogórska drużyna kończyła mecz w dziewiątkę, to wynik remisowy utrzymał się już do końcowego gwizdka. Piłkarze Pogoni mieli okazję by go przełamać, lecz nie wykorzystali rzutu karnego w 87 minucie.

Strzelanina w Starym Kurowie

Aż dziewięć goli obejrzeli kibice, którzy zgromadzili się na trybunach w Starym Kurowie. Po kwadransie gry miejscowy Meprozet prowadził z Ilanką Rzepin 1:0 po golu Aleksandra Rajnosa, ale goście odpowiedzieli ciosami Kacpra Dąbrowskiego i Mateusza Stefanowicza. Chwilę po przerwie Christian Brodowski zdobył bramkę kontaktową, lecz później strzelali już tylko podopieczni trenera Dawida Chanasa. Dwa gole Kacpra Lewitzkiego oraz po jednym Luki Nonishviliego, Adama Popkowskiego i Mateusza Stefanowicza sprawiły, że Ilanka zwyciężyła 7:2.

Pierwsze zwycięstwo beniaminka

W szóstej kolejce po raz pierwszy trzy punkty na swoim koncie zapisał jeden z beniaminków IV ligi, Stal Sulęcin. Rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Radosława Bubniaka była przeplatająca dobre wyniki ze słabymi Pogoń Świebodzin. Starcie tych zespołów rozstrzygnęło się dopiero w 85 minucie, kiedy to Rafał Kotwica jako jedyny wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu Stal zwyciężyła 1:0 i z czterema punktami wydostała się z ostatniego miejsca w tabeli.

Podobnie skromną wygraną zapisali na swoim koncie Czarni Żagań, którzy mierzyli się z Koroną Kożuchów. W 71 minucie zwycięstwo żagańskiej ekipie zapewnił Rafał Cyrana, dzięki czemu piłkarze trenera Grzegorza Tychowskiego wspięli się na czwartą lokatę w ligowej klasyfikacji. Korona z kolei plasuje się na ostatniej pozycji.

Promień Żary w dołku

Czwartą porażkę w sezonie poniósł Promień Żary, który po inauguracyjnym zwycięstwie nad Syreną Zbąszynek nie jest w stanie powtórzyć zgarnięcia pełnej puli. Tym razem żarska drużyna na tarczy wyjechała ze Szprotawy. Miejscowa Sprotavia do przerwy prowadziła już 2:0 po golu Kalu Uche i samobójczym trafieniu Macieja Adamiaka. W 65 minucie Promień złapał kontakt dzięki bramce Huberta Sieradzkiego, lecz niedługo później Patryk Zawojek ustalił końcowy rezultat na 3:1 na korzyść gospodarzy.

Wyniki szóstej kolejki IV ligi:

• Osiedle Sady Polonia Słubice – Stal Felgenhauer Jasień 1:1 (bramki: Gronostaj – Bakhruman)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Spójnia Ośno Lubuskie 3:1 (Dulat, Weber, Kempa – Paradowski)
  • Czarni Żagań – Korona Kożuchów 1:0 (Cyrana)
  • Stal Sulęcin – Pogoń Świebodzin 1:0 (Kotwica)
  • Meprozet Stare Kurowo – Ilanka Rzepin 2:7 (Rajnos, Brodowski – Stefanowicz 2, Lewitzki 2, Dąbrowski, Noniashvili, Popkowski)
  • Sprotavia Szprotawa – Promień Żary 3:1 (Uche, Zawojek, Adamiak samobójcza – Sieradzki)
  • Lubuszanin Drezdenko – Odra Nietków 2:0 (Budnik, Zagdański)
  • Pogoń Skwierzyna – Lechia II Zielona Góra 1:1 (Banaszak – Kołodenny)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Dąb Sława-Przybyszów 0:2 (Szafer, Rybak)