Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Każdy za darmo może nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Sztab ratownictwa i Warto jest pomagać zapraszają na warsztaty w Zielonej Górze

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Niby wiemy, a jak przychodzi co do czego, to ręce się trzęsą i nie wiadomo co robić – mówili uczestnicy warsztatów udzielania pierwszej pomocy. – Trzeba sobie przypominać zasady i ćwiczyć na fantomach. Bo nikt z nas nie wie, w jakiej możemy znaleźć się sytuacji.

Sztab Ratownictwa Zielona Góra oraz Stowarzyszenie Warto jest pomagać połączyli siły i organizują warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Osoba, która doskonale zna zasady udzielania pomocy, jest bardziej pewna siebie, skłonna podjąć natychmiastowe działanie i potrafi zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach.

Darmowe warsztaty udzielania pierwszej pomocy prowadzą przedstawiciele Sztabu Ratownictwa Zielona Góra

Każdy za darmo może nauczyć się udzielania pierwszej pomocy....

Pierwsza pomoc - darmowe warsztaty

- Co miesiąc spotykamy się z grupą osób w różnym wieku. Teraz na przykład najmłodsza uczestniczka ma 8 lat, a najstarsza ponad 70 – mówi Krzysztof Niciński ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra. – Pomysł bezpłatnych warsztatów zrodził się podczas rozmowy z Grzegorzem Hryniewiczem, prezesem Stowarzyszenia Warto jest pomagać, który kiedyś także udzielał się w Sztabie Ratownictwa. Doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby organizować cykliczne, darmowe warsztaty dla mieszkańców miasta. I tak też się stało.

Warto poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, bo nikt z nas nie wie, w jakiej znajdzie się sytuacji
Warto poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, bo nikt z nas nie wie, w jakiej znajdzie się sytuacji Tomasz Daiksler

Warto utrwalić sobie zasady udzielania pierwszej pomocy

Alina Patan podkreśla, że jest bardzo zadowolona ze spotkań w siedzibie Stowarzyszenie Warto jest pomagać.
- Mieszkam blisko, więc dla mnie to żaden problem. A myślę, że w każdym wieku trzeba się uczyć, zwłaszcza jeśli chodzi o udzielanie pierwszej pomocy. Każdy z nas może przecież znaleźć się w miejscu, gdzie ktoś zasłabnie, złamie nogę czy dostanie krwotoku. Trzeba wiedzieć, jak zachować się w takich przypadkach, by umiejętnie pomóc – mówi Alina Patan. – Uczestniczyłam w spotkaniu teoretycznym i praktycznym. Jedno spotkania to za mało, warto poćwiczyć, by wszystko wykonywać zgodnie z zasadami.

W zajęciach uczestniczą też dzieci, które chcą jak najwięcej ćwiczyć, by nauczyć się udzielania pierwszej pomocy
W zajęciach uczestniczą też dzieci, które chcą jak najwięcej ćwiczyć, by nauczyć się udzielania pierwszej pomocy Tomasz Daiksler

Zapisz się na czerwcowe warsztaty pierwszej pomocy

Uczestnicy warsztatów otrzymują certyfikaty. Kolejne spotkanie ze Sztabem Ratownictwa Zielona Góra odbędzie się 27 czerwca o godz. 17.00. Zapisy i informacje w Stowarzyszeniu Warto jest pomagać, którego siedziba znajduje się przy ulicy Wazów 3 (w Parku Tysiąclecia), telefon 603 551 757 (w godz. 12.00 – 18.00).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska