Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy zrobią tor rolkowy i ile wydadzą na sprzątanie? Te przetargi ogłosi Gorzów w 2024 roku

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Na doroczne sadzenie kwiatów i roślin – zaczyna się ono już w marcu – urzędnicy zaplanowali w tym roku 423,6 tys. zł.
Na doroczne sadzenie kwiatów i roślin – zaczyna się ono już w marcu – urzędnicy zaplanowali w tym roku 423,6 tys. zł. Jarosław Miłkowski
W drugim kwartale tego roku miasto będzie chciało znaleźć wykonawcę toru rolkowego w parku 750-lecia, a najpóźniej po wakacjach – chętnego do budowy boisk obok II LO przy ul. Przemysłowej.

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o inwestycjach, które mają zostać wykonane w tym roku w Gorzowie. Teraz wiemy już, kiedy mogą one zacząć się konkretyzować, a dokładnie: kiedy miasto zamierza rozpisać przetargi na poszczególne zadania. Urzędnicy właśnie opublikowali plan zamówień publicznych na ten rok. Co możemy w nim wyczytać?

Jeszcze w I kwartale roku magistrat podejmie kolejną próbę wyłonienia wykonawcy remontu chodnika wzdłuż ul. 30 Stycznia. Nowa nawierzchnia ma być od ul. Kosynierów Gdyńskich do ul. Armii Polskiej. Wymiana chodnika ma nastąpić w ramach gorzowskiego programu Tuptuś.

Parki czekają na pumptrack i dirt pack

Także zanim wiosna się rozkręci, miasto znów będzie szukało wykonawcy pumptracka w parku 750-lecia oraz dirt parku w Parku Zacisze. Na razie inwestycje dla młodzieży są pechowe i przetargów nie udaje się na nie rozstrzygnąć. Oby nie było tak z budową toru rolkowego w parku 750-lecia, czyli jednego ze zwycięzców Budżetu Obywatelskiego 2024. Przetarg na wykonawcę planowany jest w II kwartale tego roku.

W wakacje lub tuż po nich ma zostać ogłoszony przetarg na kolejną inwestycję z budżetu obywatelskiego. To budowa kompleksu boisk obok II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Przemysłowej. Podobnie jak za dirt park, także i w tym przypadku za postępowanie odpowiadać mają Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Projekt przedłużenia ścieżki w tym roku

A co z przedłużeniem ścieżki wzdłuż Kłodawki? W planie zamówień publicznych przetarg na dokumentację projektową został wpisany w I kwartale. Czy jednak tak będzie? Nie jest wykluczone, że na kalendarz inwestycji wpłynie czwartkowe spotkanie z mieszkańcami (niektórzy z nich mają uwagi do przebiegu trasy).

Z ważniejszych dla większej liczby mieszkańców inwestycji odnotujmy też, że w III kwartale mają zostać ogłoszone przetargi na dokumentację projektową: przebudowy ul. Jancarza i budowy wzdłuż niej torowiska tramwajowego, a także przebudowy torowiska wzdłuż ul. Pomorskiej czy kolejnych tablic elektronicznych na przystankach.

Wiosną będą kwiatki

Plan zamówień publicznych zawiera nie tylko kalendarz inwestycji. Możemy z niego wyczytać, że jeszcze przed wiosną miasto ogłosi przetarg na nasadzenia i pielęgnację roślin w kwietnikach miejskich, a na początku lata na nasadzenie kolejnej partii drzew w Gorzowie (na oba zadania zaplanowano łącznie 1,018 mln zł). Także przed wiosną urzędnicy znów będą chcieli poszukać chętnego do sprawdzania biletów w autobusach i tramwajach.

Ile idzie na sprzątanie?

Z planu zamówień publicznych możemy wyczytać też, ile pieniędzy idzie na różnego rodzaju usługi, które zamawia miasto.
Tylko na świadczenie usług pocztowych miasto planuje wydać 850 tys. zł, a kolejne 150 tys. zł trzeba zapłacić za subskrypcję produktów wchodzących w skład Microsoft Office 365. Te kwoty wydają się Wam duże? Przy tym, ile magistrat wydaje na sprzątanie i utrzymanie czystości w pomieszczeniach budynków urzędu miasta, to niewiele. By w końcówce tego roku znaleźć firmę, która zajmie się sprzątaniem, urzędnicy musieli zaplanować 2,4 mln zł.

Czytaj również:
Gorzów przyjął budżet. Może być najwyższy od lat. Na co pójdą pieniądze?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska