Lechia Zielona Góra pokonała lidera, a Stilon Gorzów rzutem na taśmę wygrał w Jeleniej Górze

Paweł Górski
AstroEnergy Warta Gorzów nie może zaliczyć początku wiosny do udanych
AstroEnergy Warta Gorzów nie może zaliczyć początku wiosny do udanych Bogusław Sacharczuk
21. kolejka III ligi okazała się szczęśliwa dla trzech lubuskich zespołów. Ważne zwycięstwa zainkasowały Lechia Zielona Góra, Stilon Gorzów i Carina Gubin.

Osłabiona Lechia wygrała z liderem

Piłkarze Lechii Zielona Góra sprawili niemałą niespodziankę, wygrywając na terenie liderującego Rekordu Bielsko-Biała 2:1. Tym bardziej, że zielonogórzanie przystąpili do tego meczu osłabieni brakiem wielu podstawowych zawodników – Gibi Embalo i Kacper Strzelecki pauzowali za kartki, a kilku pozostałych z gry wykluczyła choroba. W mecz lepiej weszli jednak gospodarze, którzy w piątej minucie objęli prowadzenie po golu Daniela Świderskiego. Niedługo przed końcem pierwszej połowy wyrównał po rzucie rożnym Maksym Iwanowicz, a w 61 minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Kołodenny.

Bardzo cenne zwycięstwo Cariny

Znakomita końcówka Stilonu

Solar Home Stilon Gorzów udał się do Jeleniej Góry na pojedynek z miejscowymi Karkonoszami. Przez niemal całe spotkanie utrzymywał się bezbramkowy remis, aż w ostatniej akcji meczu przełamał go Krystian Wenerski. Okazał się on być jokerem w talii trenera Łukasza Maliszewskiego, bowiem wszedł na boisko chwilę wcześniej, zmieniając Emila Drozdowicza. W piątej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał on podanie Filipa Wiśniewskiego i ustalił końcowy wynik na 1:0 dla Stilonu.

Minimalna porażka Odry

Takim samym rezultatem, ale na korzyść rywala, zakończył się mecz Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański z Górnikiem II Zabrze. W 16 minucie Mateusz Kulig zbiegł z lewego skrzydła w pole karne Odry wzdłuż końcowej linii boiska. Został tam zahaczony przez jednego z bytomian, po czym arbiter wskazał na jedenasty metr. Faulowany zawodnik Górnika pewnie wykorzystał rzut karny i, jak się później okazało, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Więcej o meczu:

Nieudany występ Warciarzy

AstroEnergy Warta Gorzów musiała na własnym terenie uznać wyższość MKS-u Kluczbork, który zaaplikował jej aż cztery gole. Katem gorzowskiej ekipy został Dawid Wojtyra, który zapisał na swoim koncie wszystkie trafienia. Na domiar złego już od 14 minuty Warta była zmuszona grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę po ewidentnym faulu na wychodzącym na czystą pozycję Dominiku Lewandowskim obejrzał Piotr Majerczyk. Tym samym podopieczni trenera Mateusza Konefała przegrali po raz trzeci w tym roku.

Rekord Bielsko-Biała – Lechia Zielona Góra 1:2 (1:1)

• Bramki: Świderski (5) – Iwanowicz (39), Kołodenny (61).
  • Rekord: Żerdka – Kareta, Pańkowski, Wrona, Wojciechowski (od 75 min Nocoń), Wyroba (od 75 min Idzik), Nowak, Kasprzak, Kamiński (od 81 min Twarkowski), Waluś, Świderski.
  • Lechia: Bursztyn – Iwanowicz, Ostrowski, Sylwestrzak, Kurowski, Zientarski, Figiel, Rzeźnik, Surożyński, Kołodenny, Mycan.

Karkonosze Jelenia Góra – Solar Home Stilon Gorzów 0:1

• Bramka: Wenerski (90+5).
  • Karkonosze: Fościak – Dudek (od 70 min Tokarz), Jaros, Klimek, Kocot, Maciejewski (od 80 min Milewski), Niemienionek, Pałaszewski, Pojasek, Radziemski, Ratajski (od 55 min Chmielewski).
  • Stilon: Czajor – Karoń, Demianenko, Matuszewski, Olszewski, Kaniewski, Wiśniewski, Drozdowicz (od 88 min Wenerski), Vaskou, Fediuk (od 74 min Siwozad), Grudnik (od 90+3 min Krysiński).
  • Żółte kartki: Niemienionek – Demianenko, Karoń, Vaskou, Olszewski, Kaniewski, Czajor.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Górnik II Zabrze 0:1 (0:1)

• Bramka: Kulig (16 z rzutu karnego).
  • Odra: Szafer – Wawrzyniak, Gajda, Grzymisławski (od 46 min Siudak), Skiba, Stachurski (od 77 min Kusiak), Żukowski, Łoboda (od 64 min K. Koppenhagen), Urbański (od 56 min Walków), Skałecki, Jóźwiak (od 56 min Draczyński).
  • Górnik II: Valion – Świerkot, Ogórek, Surowiec, Gandziarowski, Kulig (od 84 min Niedźwiedzki), Oleksiewicz (od 75 min Włodarczyk), Tobolik, Wodecki (od 84 min Trubnikov), Michalski, Rogula (od 64 min Kosiba).
  • Żółte kartki: Stachurski, Skiba, Draczyński – Ogórek, Surowiec, Gandziarowski.

AstroEnergy Warta Gorzów – MKS Kluczbork 0:4 (0:2)

• Bramki: Wojtyra 4 (17, 24, 46, 90+2).
  • Warta: Smug – Wachowiak, Bielawski (od 52 min Trepczyński), Majerczyk, Kaczorowski (od 17 min Babiak) – Rybicki (od 65 min Winkel), Marchel, I. Lewandowski – Stańczak (od 52 min Klimko), Chepovoi (od 46 min Ufir), Gardzielewicz.
  • MKS: Szczerbal – Napora, Lechowicz, Trojanowski, Maj (od 42 min Szota) – Antunes Pereira (od 75 min Zawadka), Wiszniowski, D. Lewandowski, Nowak (od 71 min Włodarczyk) – Wojtyra, Tuszyński (od 71 min Wienczek).
  • Żółte kartki: Smug, Marchel, Ufir, Krauz (asystent trenera AstroEnergy Warty) – Antunes Pereira.