Lubuskie górą! Dudek mistrzem, "brązowy" Zmarzlik

(pat)
Tak wyglądało podium w 2011 roku w finale MIMP w Gorzowie. W sobotę dwóch medalistów sprzed dwóch lat (wówczas drugi był Bartosz Zmarzlik, a trzeci Patryk Dudek) znów stanęło na "pudle". Bogusław Sacharczuk
Znakomicie spisali się zawodnicy lubuskich klubów w sobotnim finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tarnowie. Pierwsze miejsce z kompletem punktów wywalczył Patryk Dudek ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra, trzeci był Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów.

Obaj nasi żużlowcy byli wymieniani w gronie faworytów i udźwignęli presję. Dudek, który z pierwszego tytułu MIMP cieszył się w 2009 roku w Lesznie (miał wówczas zaledwie 17 lat), przez całe zawody jeździł znakomicie. W swoich dwóch pierwszych startach pokonał najgroźniejszych rywali, Kacpra Gomólskiego, a następnie Bartosza Zmarzlika. Gdy w czwartym swoim biegu nie dał szans także torunianinowi Pawłowi Przedpełskiemu, stało się jasne, że "Duzers" raczej nie wypuści złota z dłoni. Tak też się stało i po XIX wyścigu zielonogórzanin mógł świętować trzeci medal MIMP w karierze (oprócz złota sprzed czterech lat, ma również brąz z 2011 roku, zdobyty w Gorzowie).

Z kolei Zmarzlik już na dzień dobry przegrał z innym zawodnikiem Stelmetu Falubazu Adamem Strzelcem, który świetnie spisywał się w pierwszej części turnieju. Potem gorzowianin uległ jeszcze Dudkowi (w V biegu), a w czwartej serii Gomólskiemu. Na szczęście w XX gonitwie zwyciężył, zostawiając za plecami m.in. drugiego w zawodach P. Przedpełskiego.

W finale wystąpili jeszcze trzej inni zawodnicy lubuskich zespołów. Wspomniany Strzelec po kapitalnym początku (dwie trójki) w dalszej części turnieju już nie radził sobie tak dobrze i ostatecznie zajął szóstą lokatę. Dziesiąty był Kamil Adamczewski (Stelmet Falubaz), który z kolei zaczął fatalnie (punkt po trzech startach) i dopiero w końcówce złapał właściwy rytm. Dwunaste miejsce z sześcioma punktami na koncie wywalczył natomiast Adrian Cyfer ze Stali.

Więcej czytaj w poniedziałek, w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".

Oto wyniki: 1. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 15 pkt. (3, 3, 3, 3, 3), 2. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) - 13 (3, 3, 3, 2, 2), 3. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) - 12 (2, 2, 3, 2, 3), 4. Kacper Gomólski (Unia Tarnów) - 10 (2, 2, 1, 3, 2), 5. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów) - 9 (0, 2, 2, 3, 2), 6. Adam Strzelec (Stelmet Falubaz) - 8 (3, 3, 1, 1, 0), 7. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 7 (3, d, 1, d, 3), 8. Szymon Woźniak (składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz) - 7 (2, 1, 3, 0, 1), 9. Oskar Fajfer (Lechma Start Gniezno) - 7 (0, 3, 2, 1, 1), 10. Kamil Adamczewski (Stelmet Falubaz) - 6 (1, 0, 0, 2, 3), 11. Artur Czaja (Dospel Włokniarz Częstochowa) - 6 (1, 1, 1, 1, 2), 12. Adrian Cyfer (Stal) - 6 (1, 1, 2, 1, 1), 13. Kamil Pulczyński - 5 (1, 2, 2, w, 0), 14. Łukasz Przedpełski (obaj Unibax) - 4 (0, 1, 0, 3, 0), 15. Łukasz Bojarski (Betard Sparta Wrocław) - 4 (2, 0, 0, 2, 0), 16. Hubert Łęgowik (Dospel Włókniarz) - 1 (0, 0, 0, 0, 1). Rezerwowi Łukasz Kret (PGE Marma) i Marcel Szymko (Renault Zdunek Wybrzeże) nie startowali.