Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mająca 665 metrów droga połączy Małą i Wielką Wieś

(kurz)
Prace drogowe w Małej Wsi wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych ze Świętna. - Przedtem była tu zwykła droga polna - powiedzieli nam pracownicy.
Prace drogowe w Małej Wsi wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych ze Świętna. - Przedtem była tu zwykła droga polna - powiedzieli nam pracownicy. fot. Mariusz Kapała
Roboty drogowe na trasie łączącej dwie blisko siebie położone miejscowości gminy Siedlec rozpoczęły się z początkiem maja. Do końca, czyli do położenia asfaltu i zbudowania wjazdów na posesje zostało jeszcze parę dni.

- Do końca tygodnia na pewno położymy asfalt na zaplanowanym odcinku - deklaruje Daniel Fornalski, kierownik robót z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Świętnie. Ta firma buduje nowy trakt.

- Przedtem była tu zwykła droga polna, tu i ówdzie leżał żużel. Teraz będzie eleganckie, wygodne połączenie.

Po ułożeniu asfaltu drogowcy ze Świętna muszą jeszcze wykonać polbrukowe podjazdy do rolniczych posesji, co planują w następnym tygodniu.

- I już niedługo miejscowi ludzie będą mieli solidną pięciometrowej szerokości drogę, bo wykonaną na podbudowie z tłucznia i żwiru - ciągnie D. Formalski. - Do tego trzeba dodać 30-centymetrowe rynny ściekowe z obu stron jezdni - dorzuca Karol Daleki z PRD-M.

- Dlaczego właśnie tę trasę postanowiliśmy zbudować jako tzw. schetynówkę, czyli z dotacji rządowych? Bo od jakiegoś czasu mieliśmy gotowy projekt oraz pozwolenie na budowę - wyjaśnia wójt Adam Cukier.

- Teraz, po zakończeniu prac na tym odcinku, zdecydowanie zwiększy się tutaj bezpieczeństwo - uważa Czesław Basiński, pracownik urzędu gminy odpowiedzialny za inwestycje. Wyjaśnia dokładnie, iż do tej pory rolnicy z obu miejscowości udający się na pola musieli często przejeżdżać (nawet maszynami rolniczymi) przez bardzo ruchliwy szlak krajowy nr 32. - Obecnie to się zmieni. Ponadto ci, którzy będą chcieli z obu wsi, a także z Kopanicy dojechać do Babimostu, to mają piękny skrót. Już nie trzeba będzie jechać przez Kargowę - uważa Basiński.

Wygląda na to, że tak niewielki odcinek, liczący zaledwie 665 metrów bieżących, w tak znaczący sposób zmienia organizację ruchu pojazdów w tym rejonie.

Wartość zadania została oszacowana ma 665 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska