Mateusz Tonder, żużlowiec Falubazu Zielona Góra wygrał...

    Mateusz Tonder, żużlowiec Falubazu Zielona Góra wygrał turniej w Poznaniu

    cekon

    Gazeta Lubuska

    Aktualizacja:

    Gazeta Lubuska

    Mateusz Tonder wygrał turniej w Poznaniu.
    1/12
    przejdź do galerii

    Mateusz Tonder wygrał turniej w Poznaniu. ©Cezary Konarski

    Pierwszy w tym sezonie żużlowym turniej Zaplecza Kadry Juniorów padł łupem zawodnika Stelmetu Falubazu Zielona Góra Mateusza Tondera.
    Zielonogórzanin w Poznaniu znakomicie spisał się w trzech pierwszych startach, w pokonanym polu pozostawił wszystkich rywali. Później do swojego dorobku dorzucił jeszcze trzy punkty i zakończył rywalizację z 12 „oczkami”. Taki sam wynik osiągnął Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń), ale o zwycięstwie zielonogórzanina zdecydowała wygrana w bezpośrednim pojedynku obu zawodników.

    POLECAMY: Jak przygotowałeś się do sezonu? Rozwiąż żużlowy quiz

    Reprezentant drugiego lubuskiego klubu – Truly.work Stali Gorzów – Mateusz Bartkowiak zdobył dziewięć punktów i zajął siódme miejsce.
    W środę (10 kwietnia) rozegrany zostanie drugi turniej ZKJ, też na poznańskim torze.

    ZOBACZ TEŻ: Żużlowcy Falubazu nokautują Toruń w ostatnich wyścigach

    WYNIKI
    1. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 12 (3,3,3,1,2), 2. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) 12 (2,1,3,3,3), 3. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) 10 (3,0,3,3,1), 4. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa) 10 (3,2,1,1,3), 5. Bartłomiej Kowalski (forBET Włókniarz) 10 (2,2,3,3,1), 6. Szymon Szlauderbach (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) 9 (0,3,1,2,3), 7. Mateusz Bartkowiak (Truly.work Stal Gorzów) 9 (2,3,3,1,0), 8. Wiktor Trofimow (Speed Car Motor Lublin) 9 (1,3,2,d,3), 9. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 8 (0,2,2,3,1), 10. Patryk Wojdyło (Betard Sparta) 8 (2,1,1,2,2), 11. Kacper Pludra (Stainer Unia Kolejarz) 7 (3,2,w,1,1), 12. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 6 (1,1,2,2,0), 13. Denis Zieliński (Zdunek Wybrzeże) 5 (1,0,0,2,2), 14. Krzysztof Sadurski (Stainer Unia Kolejarz) 2 (0,0,0,0,2), 15. Dawid Rempała (Unia Tarnów) 2 (0,1,1,0,0), 16. Piotr Gryszpiński (Euro Finannce Polonia Piła) 1 (1,0,0,0,0).

    ZOBACZ TEŻ: Sam awans do play off nie zadowoli kibiców Falubazu

    OBEJRZYJ pierwszą w sezonie 2019 oprawę kibiców Falubazu

    Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Aktualności sportowe

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63