Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy czekają na przebudowę ulicy 1 Maja w Krośnie Odrzańskim. Powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
[cyt]- Obecnie trwają konsultacje dotyczące możliwości poszerzenia zakresu zadania o modernizację oświetlenia ulicznego oraz budowę ścieżki rowerowej — informuje p.o. rzecznika prasowego urzędu miasta w Krośnie Odrzańskim, Anna Januszkiewicz. - Ostateczne decyzje w tej kwestii jednak nie zapadły[/cyt]
[cyt]- Obecnie trwają konsultacje dotyczące możliwości poszerzenia zakresu zadania o modernizację oświetlenia ulicznego oraz budowę ścieżki rowerowej — informuje p.o. rzecznika prasowego urzędu miasta w Krośnie Odrzańskim, Anna Januszkiewicz. - Ostateczne decyzje w tej kwestii jednak nie zapadły[/cyt] UM Krosno Odrzańskie
Kompleksowa przebudowa ulicy 1 Maja w Krośnie Odrzańskim jest planowana od dłuższego czasu. Zakłada ona nie tylko instalację nowej nawierzchni, ale również budowę nowych miejsc parkingowych. Mieszkańcy dopytują, kiedy rozpoczną się roboty budowlane. Zapytaliśmy!

O przebudowie ulicy 1 Maja w Krośnie Odrzańskim pisaliśmy już w zeszłym roku. To duża inwestycja, która zakłada nie tylko wymianę nawierzchni. Urząd miasta w Krośnie Odrzańskim pozyskał na to zadanie aż 4,7 mln zł, z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Ulica 1 Maja w Krośnie Odrzańskim jest odcinkiem łączącym dwa ruchliwe odcinki dróg w mieście — ulicę Piastów i ulicę Poznańską na drodze krajowej nr 29. Ponadto w okolicy ul. 1 Maja zlokalizowane są m.in. szpital, przedszkole, żłobek, a także jednostka wojskowa (5. Kresowy Batalion Saperów).

[cyt]- Obecnie trwają konsultacje dotyczące możliwości poszerzenia zakresu zadania o modernizację oświetlenia ulicznego oraz budowę ścieżki rowerowej — informuje p.o. rzecznika prasowego urzędu miasta w Krośnie Odrzańskim, Anna Januszkiewicz. - Ostateczne decyzje w tej kwestii jednak nie zapadły[/cyt]

Mieszkańcy czekają na przebudowę ulicy 1 Maja w Krośnie Odrz...

Co zostanie wykonane na ulicy 1 Maja?

Na odcinku 263 metrów ulicy 1 Maja zostanie położona nowa nawierzchnia w postaci asfaltu. Ponadto wzdłuż ul. 1 Maja i na terenie przedszkola planowana jest budowa dodatkowych miejsc parkingowych — łącznie będzie to 76 miejsc parkingowych.

Oprócz tego zostanie wybudowana nowa kanalizacja deszczowa. Powstanie też wyniesione przejście dla pieszych, a także nowe chodniki i zjazdy z ulicy 1 Maja.

Przebudowa ulicy 1 Maja zakończy się najpóźniej do końca 2025 roku

Dopytujemy o terminy związane z przebudową ulicy 1 Maja w Krośnie Odrzańskim. Kiedy rozpoczną się prace, a kiedy zakończą?

- Obecnie trwają konsultacje dotyczące możliwości poszerzenia zakresu zadania o modernizację oświetlenia ulicznego oraz budowę ścieżki rowerowej — informuje p.o. rzecznika prasowego urzędu miasta w Krośnie Odrzańskim, Anna Januszkiewicz. - Ostateczne decyzje w tej kwestii jednak nie zapadły

Przetarg ma zostać ogłoszony najpóźniej do połowy lipca bieżącego roku, natomiast termin realizacji zadania upływa wraz z końcem przyszłego roku.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska