Myśliwy postrzelił dziecko. Dziś przesłucha go prokurator

  Myśliwy postrzelił dziecko. Dziś przesłucha go prokurator

  (tami)

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Do tragedii doszło wczoraj w podgorzowskiej wsi

  Do tragedii doszło wczoraj w podgorzowskiej wsi ©Tomasz Nieciecki

  43-letni Grzegorz M., który wczoraj strzelał do psa w Karninie, a trafił 9-letniego Kamila, będzie dziś przesłuchiwany przez prokuratora. Jutro poznamy zarzuty. Za przestępstwo nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu i narażenie życia grożą 3 lata pozbawienia wolności.
  Do tragedii doszło wczoraj w podgorzowskiej wsi

  Do tragedii doszło wczoraj w podgorzowskiej wsi ©Tomasz Nieciecki

  Prokuratura w Gorzowie bada okoliczności sprawy. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna, posiadający uprawnienie do posiadania broni myśliwskiej, na terenie swojej posesji oddał strzał w kierunku psa, bo atakował jego zwierzęta hodowlane. Pocisk ugodził w brzuch chłopca, który bawił się na sąsiedniej posesji.

  Czynności prokuratury prowadzone są pod kątem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i zagrożenia życia postrzelonego chłopca, a także narażenia na niebezpieczeństwo drugiego z dzieci, które przebywało w tym samym miejscu.
  Za to przestępstwo spowodowane nieumyślnie grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. - Prokuratura bada też sprawę pod kątem ustawy o ochronie praw zwierząt i prawa łowieckiego - mówi Dariusz Domaracki, rzecznik prokuratury w Gorzowie.

  Konkretne zarzuty w tej sprawie poznamy jutro. Kamil jest po poważnej operacji. Przebywa w gorzowskim szpitalu. Jego stan jest dobry.

  Przypomnijmy. Do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek w podgorzowskim Karninie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ok. 13.00 mężczyzna celował z broni myśliwskiej do bezpańskiego psa, a trafił dziecko, które było na posesji obok. - Bawił się z kolegą w domu po skosie, ja byłam tutaj. Nic nie słyszałam. Przybiegła sąsiadka i powiedziała, co się stało. Gdy tam poszłam, syn leżał na kanapie. Był przytomny, karetka już jechała - opowiada mama dziewięciolatka. Widać, że bardzo przeżywa. Zdradzają to podpuchnięte i czerwone oczy. Chłopiec z raną brzucha trafił do szpitala w Gorzowie. Przeszedł operację. - Trwała trzy godziny, miał podziurawione jelita. Lekarze mówią, by czekać - mówi pani Arleta. Przy synku na zmianę jest ona albo mąż. Lekarz dyżurny na oddziale chirurgii dziecięcej poinformował nas, że stan chłopca jest stabilny. I że więcej na temat jego zdrowia będzie wiadomo dziś.

  We wtorek policja wyjaśniała, jak mogło dojść do wypadku. Przesłuchiwano świadków i myśliwego. - Nic nie wiem. Jestem w szoku, bo z tym chłopcem był akurat mój syn - powiedział nam Arkadiusz Drapiński. Zastaliśmy go, gdy stał zafrasowany przy bramie wjazdowej na swoje podwórko. Jego żona i ojciec składali w tym czasie zeznania w gorzowskiej komendzie policji. W chwili zdarzenia pana Arkadiusza nie było w Karninie. - Nawet nie zdążyłem żony o nic wypytać. Wiem tylko, że chłopcy bawili się za domem - dodaje.

  Rodzina myśliwego nie chciała z nami rozmawiać, a jego nie było. We wsi mało, kto słyszał o wypadku. - Byłam cały czas w domu, ale coś takiego! Boże! - dziwi się kobieta mieszkająca po sąsiedzku. - My do huków jesteśmy przyzwyczajeni. Jeden pan ma tu gęsi i strzela, by odstraszyć kruki i lisy. Mogłam w ogóle nie skojarzyć, że coś się stało - tłumaczy mieszkanka Karnina.
  Inny sąsiad także od nas dowiaduje się o tragedii. - Pracowałem w tym czasie na polu, ale syn był w domu. Nic nie wie - mówi z przejęciem.

  Ludzie we wsi opowiadają, że bezpańskich psów biega sporo. Wójt Deszczna Jacek Wójcicki potwierdza, że jest z tym problem. - Co jakiś czas mamy sygnały, że psy zagryzają kaczki, kury. W takiej sytuacji jedzie nasz hycel i wyłapuje zwierzęta. Mamy także niepisaną umowę z myśliwymi, że gdy widzą psa, który biega luzem, jest dziki i stanowi zagrożenie, to mają strzelać. To na pewno był nieszczęśliwy wypadek - mówi wójt. Zna bardzo dobrze myśliwego z Karnina. - To spokojny, opanowany, fantastyczny człowiek. Dużo działa społecznie. Jeśli miałbym wskazać kogoś porządnego, to byłby to on - podkreśla Wójcicki.  Oferty pracy z Twojego regionu

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (38)

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.