Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na niemieckiej hali pracowniczej wykryto już 5 przypadków zakażenia koronawirusem. - Tam pracuje mnóstwo Polaków! - alarmuje Czytelnik

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Na hali GB6 Ingram Micro (Grossbeeren) wykryto do tej pory 5 zakażeń koronawirusem u pracowników
Na hali GB6 Ingram Micro (Grossbeeren) wykryto do tej pory 5 zakażeń koronawirusem u pracowników Czytelnik
Na hali GB6 w Grossbeeren, nieopodal Berlina, wykryto już 5 przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników. - Na magazynie Ingramu pracuje mnóstwo Polaków, oni codziennie dojeżdżają tam do pracy! - zaalarmował nas Czytelnik.

Magazyn GB6 Ingram Micro w Grossbeeren (gmina w Niemczech, graniczy bezpośrednio z Berlinem) jest jednym z najpopularniejszych w tej okolicy. Nic dziwnego, w końcu to tam setki Polaków dojeżdża codziennie do pracy.

Jeden z naszych Czytelników (chce zachować anonimowość) poinformował nas o niepokojących wydarzeniach, które od jakiegoś czasu mają miejsce w magazynie.

- Z moich informacji wynika, że potwierdzono tam już kilka przypadków zakażenia koronawirusem. Magazyn nadal działa, wprowadzono jedynie obowiązek noszenia maseczek i utrzymywanie odległości od siebie 1,5 metra. Tam codziennie dojeżdża mnóstwo Polaków, nie tylko Lubuszan. Tu nie chodzi o 10 osób, ale o całe autobusy! - alarmuje Czytelnik.

- Według mnie hala powinna zostać zamknięta, a firma powinna płacić postojowe - dodaje zdenerwowany.

5 osób zakażonych koronawirusem

Czy pracownicy magazynu mogą czuć się bezpiecznie? Czy hala zostanie zamknięta? Jakie działania zostały podjęte przez kierowników? M.in. takie pytania wysłaliśmy do firmy Ingram Micro. Kilka dni później dostaliśmy w odpowiedzi oficjalne stanowisko Dyrektora Wykonawczego Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services Niemcy.

Doniesienia naszego Czytelnika się potwierdziły. - W zakładzie w Großbeeren liczymy obecnie pięciu pracowników, którzy przeszli pozytywnie testy na COVID-19. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z władzami niemieckimi i polskimi oraz organami służby zdrowia. Wszyscy pracownicy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, są objęci kwarantanną od 2 czerwca i powrócą na teren naszej firmy dopiero po uzyskaniu negatywnego wyniku testu i uznaniu ich przez lekarza za zdrowych - czytamy w mailu.

Pracownicy mogą czuć się bezpiecznie?

Dyrektorzy magazynu podkreślają, że zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest dla nich najwyższym priorytetem. - W ramach planu pandemicznego, który został opracowany przez naszego lekarza zakładowego na podstawie specyfikacji Instytutu Roberta Kocha, zidentyfikowaliśmy wszystkich pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonymi kolegami i wysłaliśmy ich na dwutygodniową kwarantannę domową - tłumaczą.

lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Ponadto przeprowadzono również szeroko zakrojoną dezynfekcję w miejscach, w których ostatnio przebywały zakażone osoby. - Gdy tylko pojawią się podejrzenia, sytuacja zostanie poddana ponownej ocenie i, w razie konieczności, środki bezpieczeństwa zostaną dostosowane w ścisłej współpracy z władzami niemieckimi i polskimi - podkreśla zarząd Infgram Micro.

Środki ostrożności

Od początku trwania pandemii na magazynie wprowadzono również wiele zmian: obowiązek zakrywania ust i nosa, utrzymanie minimalnej odległości 1,5 m, regularna dezynfekcja powierzchni roboczych i materiałów, intensywne czyszczenie często dotykanych powierzchni itp.

Ponadto przed wejściem do firmy mierzona jest temperatura ciała za pomocą kamery termowizyjnej. Obowiązuje również system ulic jednokierunkowych przy wchodzeniu/wyjściu z budynku, aby uniemożliwić punkty kontaktowe.

Czy to wystarczy, by powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń na tak dużej powierzchni? Czy pracownicy i ich rodziny mogą czuć się bezpiecznie? Będziemy przyglądać się dalszemu rozwojowi wydarzeń i wrócimy do tematu.

WIDEO: SŁUBICE. Otwarcie granicy w Słubicach - 13.06.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska