Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej zyska 22 nowych funkcjonariuszy? Kandydaci przystąpili do egzaminów w Krośnie Odrzańskim

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
22 kandydatów przystąpiło do egzaminów w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej.
22 kandydatów przystąpiło do egzaminów w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
We wtorek (23 stycznia) w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej przeprowadzony został drugi etap postępowania kwalifikacyjnego. Pierwszy raz w tym roku kandydaci mieli możliwość zdawania egzaminów w siedzibie oddziału w Krośnie Odrzańskim. Było ich 22.

We wtorek (23 stycznia) w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przeprowadzono drugi etap postępowania kwalifikacyjnego, do którego przystąpili kandydaci do służby w Straży Granicznej.

- Kandydaci zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz z testem sprawności fizycznej — informuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do tego etapu dotarło 22 kandydatów (7 kobiet i 15 mężczyzn). Po egzaminach, na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna.

22 kandydatów przystąpiło do egzaminów w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej zyska 22 nowych funkc...

Straż graniczna nadal szuka nowych funkcjonariuszy

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna. W jej składzie poza funkcjonariuszami z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej znalazł się również przedstawiciel Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzające zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, które weszło w życie 23 lipca 2021 roku, usprawniło procedurę naboru.

- Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę - mówi P. Biskupik.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej. Dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska