Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowa Sól chce postawić park trampolin w centrum miasta. Rozbuduje się centrum kulturalno - sportowe

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Park trampolin planowany jest po prawej stronie, pomiędzy pływalnią, a Placem Powstańców Śląskich i Wielkopolskich
Park trampolin planowany jest po prawej stronie, pomiędzy pływalnią, a Placem Powstańców Śląskich i Wielkopolskich Eliza Gniewek-Juszczak
Park trampolin ma stanąć w Nowej Soli przy basenie i budowanej hali widowisko-sportowej. W planie jest także budowa portu rowerowego, w którym będzie można jednoślad zaparkować, naprawić lub elektryczny - naładować.

Inwestycje w Nowej Soli. Miasto chce zbudować park trampolin

Inwestycję zapowiadano jeszcze w przyszłym roku. W środę, 7 września urząd miejski w Nowej Soli ogłosił przetarg na roboty budowlane. Park trampolin planowany jest na terenie zielonym pomiędzy Placem Powstańców Śląskich i Wielkopolskich, a Pływalnią Krytą Solan.
Zakres prac obejmuje wykonanie nawierzchni z piasku płukanego o powierzchni około 101 metrów kwadratowych, humusowanie terenów zielonych i wykonanie szeregu obiektów małej architektury.

- Rozpoczynamy przygotowania do uatrakcyjnienia naszego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego przy ulicy Zjednoczenia - poinformował prezydent Jacek Milewski.

Centrum tworzy pływalnia i budowana hala widowiskowo-sportowa. W pobliżu jest też Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Miejskie oraz dwie szkoły.

Co zaplanowano w parku trampolin?

  • hamaki miejskie – 3 sztuki,
  • trampoliny ziemne o różnej wielkości – 10 sztuk,
  • trampolina ziemna modułowa składająca się z minimum 15 elementów,
  • trampolina ziemna integracyjna,
  • podniebna deskorolka – 1 sztuka,
  • platforma obrotowa typu Rodeo – 1 szt.,
  • sprężysta gałąź – 1 szt.,
  • ławki parkowe – 3 szt.,
  • kosze na odpady – 3 szt.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 28 września. Czas na wykonanie prac wyznaczono na 90 dni od daty przekazania placu budowy. - Kryterium wyboru to 95% cena i 5% długość gwarancji. Wymagamy minimum 24 miesiące gwarancji na wykonane prace. Mam nadzieję, że uda nam się wyłonić wykonawcę za pierwszym razem - przyznał prezydent Milewski.

Inwestycje w Nowej Soli. Port rowerowy

Do tego miejsca w Nowej Soli łatwo dojechać rowerem. Aby można było gdzie go zostawić miasto ogłosiło w środę też inny przetarg. Zadanie do wykonania to budowa parkingów rowerowych, utwardzenie terenu wraz z montażem elementów małej architektury oraz budowa oświetlenia parkowego przy ul. Zjednoczenia w Nowej Soli.
W planie jest budowa portu rowerowego. Zakres robót obejmuje utwardzenie parkingu rowerowego z kolorowej, betonowej kostki brukowej i budowę oświetlenia parkowego (trzy lampy).
W porcie ma znaleźć się stacja ładowania, a dokładnie dwa słupki ładujące, dwie wiaty zadaszające stalowe, każda na planie półokręgu o średnicy 10,7m i powierzchni zabudowy 34,5 m2.
Planuje się 26 sztuk stojaków na rowery, dwie samoobsługowe publiczne stacje naprawy rowerów zlokalizowane pod zadaszeniem w strefie serwisowej, a także ławki parkowe – 16 szt. i 6 koszy na odpady.
Termin składania ofert w tym przetargu to 27 września.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska