NOWA SÓL. Święto Solan 2019. Wszystko, co wiemy na temat...

  NOWA SÓL. Święto Solan 2019. Wszystko, co wiemy na temat święta. Kto wystąpi i na której scenie? Kto odciśnie dłoń w Alei Gwiazd?

  Zdjęcie autora materiału

  Eliza Gniewek-Juszczak

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Święto Solan 2019 - będą trzy sceny. Duża na placu plenerowym na przeciwko Parku Krasnala oraz dwie mniejsze na pl. Floriana i w Wodnym Świecie
  1/8
  przejdź do galerii

  Święto Solan 2019 - będą trzy sceny. Duża na placu plenerowym na przeciwko Parku Krasnala oraz dwie mniejsze na pl. Floriana i w Wodnym Świecie ©E. Gniewek-Juszczak

  Święto Solan 2019 to trzy sceny w mieście, nie tylko duża na placu plenerowym, ale także dwie małe na pl. Floriana i na Wodnym Świecie. Wśród gwiazd będzie Małgorzata Ostrowska. Impreza odbędzie się 14.16 czerwca.

  Święto Solan 2019


  Kiedy?
  14-16 czerwca
  Gdzie?
  • Plac plenerowy przy al. Wolności na przeciwko Parku Krasnala
  • Plac Floriana
  • Wodny Świat


  Pierwszy punkt programu Święta Solan


  Korowód Solan w 2019 roku będzie przebiegał pod hasłem "Żyj kolorowo"
  Korowód Solan w 2019 roku będzie przebiegał pod hasłem "Żyj kolorowo" E. Gurban

  Korowód pod hasłem "Żyj kolorowo" - piątek, 14 czerwca, godz. 15.00
  W korowodzie do tej pory brali udział przede wszystkim uczniowie szkół oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Elektryk.
  W tym roku miasto zaprosiło do udziału grupy sportowe, taneczne, plastyczne, aktorskie, koła zainteresowań – wszystkich tych, którzy wzbogacą swoją obecnością nasz przemarsz, który w tym roku idzie pod hasłem „Żyj kolorowo”.

  Występy muzyczne


  Piątek, 14 czerwca - duża scena
  Wesoły Początek Radości
  W latach 80. Nowa Sól dosłownie była wylęgarnią zespołów rockowych. Wyrastały one jak grzyby po deszczu. Co było fajne, to to, że nie czuło się między tymi wszystkimi zespołami rywalizacji, ale raczej wzajemne uznanie i chęć grania wspólnych koncertów. Wesoły Początek Radości powstał z trzech lokalnych grup: Najpierw Andrzej, Józek i Sławek z „Synów B” razem z Miłoszem i Wieśkiem z „Komplex’u” założyli WPR, potem szybko doszedł do zespołu Waldek z „Podpory”. (...)

  Ostatnimi czasy dzięki Facebookowi okazało się że ludzie ciągle pamiętają WPR. Kilka lat temu powstała strona na FB „Nowosolski Rock lat 70-80” i tu pojawiły się między innymi stare zdjęcia WPR, a znajomi zaczęli dodawać kolejne archiwalne zdjęcia. Odżyły wspomnienia złotych czasów „Wesołego”. Użytkownicy FB recytowali po trzydziestu latach teksty takich kawałków jak Golgota, Długie włosy czy Doktor Jeckyl. (...)

  Jako Wesoły Początek Radości nie jesteśmy już zespołem wracającym do przeszłości lecz kroczymy w przyszłość i nowe muzyczne doświadczenia. Aktualnie do naszego zespołu dołączył się basista - Piotrek Jurek co daje nam dwóch basistów ale widocznie taka jest już nasza uroda bo teraz mamy dwóch wokalistów, dwóch basistów, dwóch gitarzystów i dwóch perkusistów bo Waldek jako ten drugi też wali w bębny w którymś numerze.
  Źródło: profil zespołu na Facebooku


  Maleo Reggae Rockers

  Maleo Reggae Rockers wystąpi podczas Święta Solan 2019
  Maleo Reggae Rockers wystąpi podczas Święta Solan 2019 Andrzej Banas

  Członkowie zespołu: Darek Malejonek - Maleo - gitara, vocal; Tomasz Wójcik - Siwy - gitara, vocal; Andrzej Roemer - Kazek - bas;
  Kacper Rynek - perkusja; Adaś Mościcki - instrumenty perkusyjne; Artur Tomasz Mackiewicz - instrumenty klawiszowe; Józek Zatwarnicki - puzon; Tomek Mazur - trąbka.

  Latem 2010 grupa zagrała na największym festiwalu reggae w Europie : Rototom Sunsplash w Hiszpanii, a pod koniec roku do sklepów trafiła kolejna płyta koncertowa: "Maleo Reggae Rockers & Goście – XVI Przystanek Woodstock" (2010, Złoty Melon).
  Źródło: profil zespołu na Facebooku  Niedziela, 16 czerwca - duża scena
  Kasia Wilk
  Pochodzi z Lubina, ale od wielu lat związana jest z Poznaniem.
  Według czasopisma "Machina" to jedna z 50. najlepszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości.

  Zadebiutowała w 2005 roku w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki piosence "Gdy minie sen" zajęli II miejsce. Rok później z utworem "Zero do stracenia" wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji zajmując 7 miejsce. Wspólnie wydali album pt. "Jedenaście".

  Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne hity „Ważne" i "Sacrum" doczekały się wielu nagród m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier, Eska Music Awards, Superjedynka, a wspólna płyta "Eudaimonia" pokryła się złotem uzyskując sprzedaż powyżej 15 000 egzemplarzy.
  Źródło: profil artystki na Facebooku

  Maleńczuk trio
  Polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem „barda Krakowa”. Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.
  Źródło: Wikipedia

  Agnieszka Chylińska
  Polska piosenkarka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1994–2003 była wokalistką zespołu O.N.A., którego twórczość klasyfikowana jest jako rock i heavy metal. Nagrania formacji rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, co uplasowało ją w czołówce polskiego rocka. W latach 2003–2006 wokalistka występowała w grupie Chylińska, która była projektem kontynuującym brzmienie z twórczości O.N.A. Od 2009 Chylińska działa jako solowa piosenkarka.
  Źródło: Wikipedia

  Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę w 2019 i w 2020 roku

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Ruszył oficjalny sklep internetowy – huawei.pl

  Ruszył oficjalny sklep internetowy – huawei.pl