Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy pawilon w Lubuskim Centrum Ortopedii w Świebodzinie oficjalnie otwarty. Powstał w rok. Ma zwiększyć komfort i skrócić kolejki

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Wideo
od 12 lat
Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie, które specjalizuje się w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów i rehabilitacji ma nowy pawilon. Dziś (8 stycznia) budynek został oficjalnie otwarty. -To będzie ważny dzień w lubuskiej ochronie zdrowia - zapowiadał członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga.

Co to oznacza dla pacjenta?

Rozbudowa ma ułatwić przyjmowanie pacjentów. Wzrost jest planowany nawet o 50 procent, a w ciągu następnych lat kolejka oczekujących ma zmniejszyć się z trzech lat do roku i paru miesięcy.

-Lepszy komfort, lepsze warunki pobytu, szybkie dochodzenie do sprawności przy wsparciu naszych fizjoterapeutów - mówi Elżbieta Kozak, prezes Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie - ale najważniejsza rzecz to to, że w szpitalu Ortopedyczno–Rehabilitacyjnym w Świebodzinie kompleksowo podchodzimy do schorzeń narządu ruchu.

Po zabiegu operacyjnym istotne jest kompleksowe działanie w zakresie leczenia i rehabilitacji, co przekłada się na szybszy powrót do sprawności pacjentów.

-Jesteśmy zachwyceni, jakby takie miejsce było w każdym mieście, to byłoby cudownie. Super zabiegi, nowoczesność, a warunki do pozazdroszczenia - mówi pacjentka, Janina Pleszko, mieszkanka Zielonej Góry.

Nowy budynek, nowe możliwości

Plan rozbudowy szpitala o Pawilon Rehabilitacyjny to też zakup niezbędnego wyposażenia medycznego, w tym specjalistycznego na potrzeby zabiegów rehabilitacyjnych. Na oddziale w Świebodzinie pacjenci zwykle przebywają minimum trzy tygodnie. To są długie pobyty, gdzie komfort powinien być na dobrym poziomie.

-Udało się połączyć tempo i jakość, co pokazuje, że da się realizować pewne rzeczy w odpowiednim tempie nie gubiąc przy tym jakości. Za to należą się właścicielowi firmy i całemu zespołowi, który pracował budując ten obiekt, niskie ukłony i serdeczne podziękowania - mówi Waldemar Sługocki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Co się zmieniło?

Na parterze znalazła się fizjoterapia, a na pierwszym piętrze są sale, 25 dwuosobowych, jedna izolatka i zaplecze. Ostatnie piętro to część techniczno-gastronomiczne z dużymi tarasami. Obiekt jest przestronny i nowoczesny. Zagospodarowano także teren wokół nowo powstałego Pawilonu. Przebudowano parking szpitalny. Pojawiły się też nowe chodniki, trawniki i tereny zielone.

-To było duże przedsięwzięcie, bo projekt o wartości około 50 milionów złotych. Połowa tej kwoty to środki z funduszy unijnych. Dwie trzecie środków z pozostałej połowy to środki pochodzące z kapitału zgromadzonego przez spółkę, przez szpital. Tego wypada pogratulować, bo niewiele jednostek ma takie rezerwy - tłumaczy Marcin Jabłoński, Marszałek Województwa Lubuskiego - pozostała część, ponad 10 milionów złotych to budżet województwa - kontynuuje.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska