Od piątku rusza Festiwal Filmu i Teatru w Kargowej

  Od piątku rusza Festiwal Filmu i Teatru w Kargowej

  (mat)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Andrzej Kawala, dyrektor Lubuskiego Lata Filmowego

  Andrzej Kawala, dyrektor Lubuskiego Lata Filmowego ©Mariusz Kapała

  W poniedziałek, 22 czerwca w ratuszu w Kargowej odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się Festiwalowi Filmu i Teatru. Przypomnijmy, impreza rozpocznie się w piątek, 26 czerwca, potrwa trzy dni i będzie elementem Lubuskiego Lata Filmowego.
  Andrzej Kawala, dyrektor Lubuskiego Lata Filmowego

  Andrzej Kawala, dyrektor Lubuskiego Lata Filmowego ©Mariusz Kapała

  W Kargowej odbędzie się konkurs polskich filmów krótkometrażowych. Weźmie w nim udział 18 już wyselekcjonowanych produkcji. Tutejsze kino odwiedzą także znane osobistości filmowego światka. - W jury konkursu zasiądą między innymi Lech Mackiewicz i Magdalena Piekosz - informuje dyrektor LLF-u Andrzej Kawala.

  Oprócz filmów krótkometrażowych w ciągu weekendu odbędzie się siedem projekcji pełnometrażowych. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć m.in.
  takie filmy jak: "Ida", "Bogowie" czy "Służby Specjalne". - Dobór filmów fabularnych to prezentacja kompromisu, do którego doszliśmy wsłuchując się w życzenia mieszkańców. Będzie raz trochę lżej, raz nieco trudniej, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Kawala.

  Trzyosobowe jury konkursowe uzupełni Waldemar Ligma, szef miejscowego domu kultury, który współorganizuje kargowską część LLF-u. - Od dłuższego czasu prowadziliśmy wspólnie rozmowy dotyczące współpracy. Doszliśmy do porozumienia. Mam nadzieję, że filmowe Lubuskie będzie teraz mówiło jednym głosem nie tylko w Łagowie, ale także i u nas. Kargowa od teraz staje się młodszym bratem Lubuskiego Lata Filmowego, które od dawna w regionie stanowi markę samą w sobie - cieszy się Ligma. - W ogóle nie boimy się, że Łagów nas przyćmi. Wręcz przeciwnie, liczę, że podniesie prestiż i rangę naszej gminy.

  Oprócz darmowych projekcji filmowych w programie festiwalu znajdują się występy teatralne i kabaretowe. - Postawiliśmy na... humor. Stąd taki dobór repertuaru - dodaje Ligma.
  Zadowolenia nie ukrywa także burmistrz Jerzy Fabiś. Ma nadzieję, że tym razem festiwal odbije mocniejsze piętno na lokalnej widowni. - Oczywiście zapraszamy mieszkańców z całego regionu. Liczę jednak, że beneficjentami festiwalu będą przede wszystkim Kargowianie - mówi.


  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia