Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opuszczona komenda policji w Lubuskiem nadal straszy. Budynek został ponownie wystawiony na sprzedaż

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Opuszczona komenda policji nadal straszy. Budynek znów został wystawiony na sprzedaż, ale czy znajdzie się chętny.
Opuszczona komenda policji nadal straszy. Budynek znów został wystawiony na sprzedaż, ale czy znajdzie się chętny. Łukasz Koleśnik
Opuszczona komenda policji w Krośnie Odrzańskim od lat stoi pusta, zarasta, niszczeje i często jest dewastowana. Do tej pory nie udało się sprzedać budynku. W najbliższych tygodniach zostanie zorganizowany nowy przetarg. Byłą komendę policji będzie można kupić za 1,3 mln zł.

W listopadzie 2016 roku oficjalnie otwarty został budynek, który do dziś służy jako komenda policji w Krośnie Odrzańskim. Wtedy też mundurowi opuścili duży obiekt przy ulicy Nadodrzańskiej, przez lata będący siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Opuszczona komenda policji niszczeje

O byłej komendzie policji w Krośnie Odrzańskim pisaliśmy już w 2020 roku. Wówczas okoliczni mieszkańcy zwracali uwagę na to, że budynek nie jest odpowiednio zabezpieczony, z czego skrzętnie korzystają wandale, dokonując w środku zniszczeń.

Sami wtedy weszliśmy do budynku. Nie trzeba było długo szukać śladów obecności niesfornej młodzieży. Wulgarne napisy na ścianach, zniszczone łazienki, rozbite umywalki, potłuczone szyby. W środku nie zostało zbyt wiele rzeczy. Podczas przeprowadzki większość wyposażenia została zabrana.

Opuszczona komenda policji nadal straszy. Budynek znów został wystawiony na sprzedaż, ale czy znajdzie się chętny.

Opuszczona komenda policji w Lubuskiem nadal straszy. Budyne...

Budynek należy do Agencji Mienia Wojskowego, do oddziału regionalnego w Zielonej Górze. Po sygnałach, które od nas otrzymali, wykonano dodatkowe zabezpieczenia na obiekcie. Ponadto w przypadku jakiegokolwiek naruszenia tych zabezpieczeń, są one naprawiane.

Była komenda policji nadal straszy. Znów jest na sprzedaż

AMW od lat stara się pozbyć budynku, w którym mieściła się krośnieńska komenda policji. Wszystkie przetargi kończyły się jednak wynikiem negatywnym, ponieważ nie było chętnych na duży i kosztowny obiekt. Potencjalnych nabywców odstrasza również to, że obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, więc jakiekolwiek prace muszą być zatwierdzone przez konserwatora.

Opuszczona komenda policji jest budynkiem czterokondygnacyjnym o powierzchni użytkowej 1953,2 metrów kwadratowych. Ponadto na działce znajdują się budynki gospodarcze o łącznej pow. 180,40 mkw.

AMW zamierza ponownie spróbować sprzedać nieruchomość przy ulicy Nadodrzańskiej. Przetarg odbędzie się 5 marca 2024 roku w siedzibie AMW w Zielonej Górze przy ul. Zjednoczenia 104. Byłą komendę policji będzie można kupić za 1,3 mln zł. Należy wpłacić 130 tys. zł wadium, aby wziąć udział w przetargu.

Gazeta Lubuska. Gorzów. Policja zatrzymała sprawcę potrącenia 10-latka:

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska