Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostatnie pożegnanie Antoniny Grzegorzewskiej, byłej prezydent Zielonej Góry

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Ostatnie pożegnanie Antoniny Grzegorzewskiej, byłej prezydent Zielonej Góry, dyrektor generalnej Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze - stary cmentarz przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze - 2 lutego 2024 roku
Ostatnie pożegnanie Antoniny Grzegorzewskiej, byłej prezydent Zielonej Góry, dyrektor generalnej Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze - stary cmentarz przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze - 2 lutego 2024 roku Mariusz Kapała / GL
W piątek, 2 lutego, na starym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w ostatniej drodze zmarłej Antonie Grzegorzewskiej, byłej prezydent Zielonej Góry, towarzyszyła rodzina, władze miasta, radni, współpracownicy, mieszkańcy.

Antonina Grzegorzewska prezydentem Zielonej Góry była w w latach 1983-1988, pełniła też później funkcję dyrektor generalnej Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze. Zawsze liczyło się dla niej miasto i człowiek. Zmarła 30 stycznia br. w wieku 83 lat.

Ostatnie pożegnanie Antoniny Grzegorzewskiej, byłej prezydent Zielonej Góry, dyrektor generalnej Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze - stary cmentarz przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze - 2 lutego 2024 roku

Ostatnie pożegnanie Antoniny Grzegorzewskiej, byłej prezyden...

Prezydent Janusz Kubicki pożegnał Antoninę Grzegorzewską

W piątek na stary cmentarz przy ul. Wrocławskiej przyszło wielu zielonogórzan, by pożegnać byłą prezydent miasta, pierwszą kobietę, która sprawowała tę funkcję. W ostatniej drodze towarzyszył Jej m.in. prezydent miasta, Janusz Kubicki, który nad grobem podziękował Antoninie Grzegorzewskiej w imieniu wszystkich mieszkańców za wkład w rozwój miasta, za wzorową pracę i służenie radą władzom miasta do ostatnich dni swojego życia.

Zmarła była m.in. członkiem komitetu organizacyjnego podwójnego jubileuszu miasta. Bardzo zależało jej na tym, by mocno podkreślać rolę pionierów Zielonej Góry i w różnych sposób uhonorować ich podczas święta miasta. Ludzie zawsze dla Niej byli najważniejsi, bo to oni tworzą klimat i rozwijają miasto. Dlatego nie wolno o nich zapominać.

Prezydent podkreślał, że Antonina Grzegorzewska na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Była osobą skromną, życzliwą, pracowitą i zawsze można było na nią liczyć. Zawsze gotowa, by pomóc drugiemu człowiekowi. To dzięki jej zaangażowaniu wiele rzeczy, które wydawały się niemożliwe, udało się zrealizować. To na Jej zaproszenie do Zielonej Góry przyjechała Alicja Górska, założycielka słynnej już Szkoły Tańca Gracja. Dzięki jej życzliwości prężnie działały w mieście stowarzyszenia i organizacje.

- Najważniejsza dla niej zawsze była rodzina. Mąż, dzieci, wnukowie - mówił prezydent, składając najbliższym kondolencje.

Ludzie byli dla Niej najważniejsi

Córka, Iwona Grzegorzewska, dziękowała wszystkim, którzy przyszli towarzyszyć jej Mamie w ostatniej drodze.

- Mama była osobą bardzo skromną, byłaby zdziwiona, że jej pogrzeb ma taką oprawę (poczet sztandarowy miasta, hymn Zielonej Góry), że tak pięknie pożegnał ją prezydent. Wszystkim, prezydentom i wiceprezydent miasta, współpracownikom, przyjaciołom i znajomym za udział w ostatniej drodze Mamy bardzo dziękuję - mówiła wzruszona. I podkreśliła, że dla jej Mamy trzy rzeczy były bardzo ważne: Praca i dobro wszystkich mieszkańców, które traktowała priorytetowo. Mąż, z którym szła przez życie blisko 60 lat. My, jako dzieci, z radością patrzyliśmy na nich, jaki wspaniały związek tworzą, jak zawsze i wszędzie się wspierają. Dla nas była też cudowną Mamą i zakochaną we wnukach Babcią. Mama lubiła też się bawić, spędzać czas wśród ludzi. Tak bardzo cieszyła się na bal seniora, na który się wybierała. Niestety, nie doczekała tego wydarzenia...

Przeczytaj także:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska