Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Panie badajcie się nie tylko od święta - akcja na basenie w Sulechowie

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana na basenie w Sulechowie
Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana na basenie w Sulechowie Tomasz Rybarczyk
Ośrodek Sportu i Rekreacji ,,Sulechowianka" wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną z Zielonej Góry z okazji Dnia Kobiet zorganizowali w holu sulechowskiego basenu pokaz działania alkogogli, narkogogli, które symulowały stan pod wpływem alkoholu i narkotyków, przeprowadzenie badania wskaźnika masy ciała BMI oraz samobadania piersi na fantomie.

Pokaz badania piersi na fantomie uwzględnia szeroko pojętą profilaktykę chorób nowotworowych i propagowanie wiedzy prozdrowotnej we wszystkich grupach wiekowych kobiet. Panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przybliżyły wiedzę na temat wczesnego wykrywania i efektywnego leczenia nowotworów piersi wśród kobiet. Uczyły technik samobadania piersi z wykorzystaniem wielu modeli edukacyjnych.

Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana na basenie w Sulechowie

Panie badajcie się nie tylko od święta - akcja na basenie w ...

Profilaktyka zdrowotna ważna każdego dnia

Pracownice stacji uwrażliwiały pacjentki na pewne symptomy, objawy, które mogą sugerować nowotwór. Im wcześniej taką zmianę wybadamy i stwierdzimy, że nowotwór jest w bardzo niskim stadium zaawansowania, tym większe są szanse na 100-procentową wyleczalność. Panie starały się uświadomić, że należy się badać, prowadzić wszelkiego rodzaju profilaktykę, aby uniknąć dużych zmian w obrębie gruczołu piersiowego. To niezwykle istotna wiedza, ponieważ małe zmiany doprowadzają do tego, że można szybciej się zoperować i całkowicie wyleczyć chorobę onkologiczną.

Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana na basenie w Sulechowie
Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana na basenie w Sulechowie Tomasz Rybarczyk

Drogie Panie, pamiętajcie o profilaktyce zdrowotnej nie tylko od święta!

O raku piersi zawsze warto mówić, ponieważ jest on nowotworem najczęściej występującym u kobiet. Pod względem śmiertelności zajmuje 2. miejsce w naszym kraju.
Dodatkowym celem pokazu było uświadomienie szkodliwości działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Do tego celu zostały wykorzystane alkogogle i narkogogle. Można było przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.

Zobacz też:

Nowy sprzęt do hipoterii w karetce N zafundował sponsor. Dzięki niemu zielonogórska załoga jako pierwsza w kraju zastosowała metodę hipotermii w karetce

ZIELONA GÓRA: Pierwsi w kraju zastosowaliśmy w karetce metod...

Zobacz: Kiosk profilaktyczny NFZ

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska