Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pieśni polskiego romantyzmu oraz z repertuaru Jana Kiepury zabrzmią w Ochli i w Żarach. W piątek odbędzie się festiwal POprostu-poPOLSKU

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Artyści ze "Sceny Kamienica" z Wrocławia zaprezentują projekt „Kiepuriada”.
Artyści ze "Sceny Kamienica" z Wrocławia zaprezentują projekt „Kiepuriada”. mat. organizatora
W piątek (21.07) o godz. 17 w Zagrodzie Kamiennej w Skansenie w Zielonej Górze–Ochli (Pieśni polskiego romantyzmu) oraz o 20 w Pałacu Promnitzów w Żarach (Kiepuriada), odbędzie się festiwal „POprostu-poPOLSKU”. Redakcja objęła wydarzenie swoim patronatem.

Koncerty w historycznych miejscach

To kontynuacja projektu społeczno-kulturalnego Teatru „Scena Kamienica” we Wrocławiu, obejmującego swoim zasięgiem trzy województwa południowo-zachodniej Polski. Głównym jego celem jest udostępnienie projektów muzycznych teatru społecznościom lokalnym oraz turystom w okresie letnim, poprzez organizację wydarzeń w miejscach zupełnie nieoczywistych, a zasługujących na szczególną uwagę. Wszystkie wybrane lokalizacje to obiekty o bogatej historii i stanowiące narodowe dziedzictwo, takie jak zamki, pałace oraz skanseny kultury ludowej. Wstęp wolny.

Kiepura na żarskim zamku

Programy artystyczne zostały pomyślane o miejscach historycznych. W plenerach pałaców i zamków, artyści zaprezentują projekt „Kiepuriada”–największe przeboje, które śpiewali Jan Kiepura i Martha Egghert pochodzące z oper, operetek, wodewili i pierwszych polskich filmów fabularnych. Z kolei na terenie skansenu w Ochli - program „Pieśni Polskiego Romantyzmu”–dzieła ze Śpiewnika Domowego Stanisława Moniuszki. Każdy koncert potrwa ok. 50 minut. Wszystkie wydarzenia poprowadzi Maciej Michałkowski, który ciekawie opowie o prezentowanych utworach wplatając w konferansjerkę liczne anegdoty i ciekawostki.

Muzyczne pocztówki

W ramach realizacji zadania powstaną także pamiątkowe pocztówki, które merytorycznie opracuje historyk dr hab. Małgorzata Kowalczyk. Oprócz informacji o wydarzeniach w ramach tego projektu znajdą się liczne ciekawostki związane z historią miejsc, w których odbywać się będą koncerty. Staną się nie tylko miłą pamiątkę z uczestnictwa w koncercie, ale także ważnym edukacyjnym materiałem, pozwalającym na zdobycie wiedzy historycznej dla każdej grupy wiekowej odbiorców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska