Piłkarze z Bledzewa wstają z kolan

Adam Janaszek
Archiwum klubu GKP
Po nieudanym starcie w rundzie wiosennej, podczas którego bledzewianie przegrali na wyjeździe z zawodnikami z Bobrówka 0:3, zespół spisuje się coraz lepiej.

Po odprawieniu z kwitkiem faworyzowanej Warty Gorzów Wielkopolski oraz Muszelki Ogardy nasi zawodnicy wywieźli cenne „oczko” z Kostrzyna nad Odrą. Zawodnicy GKS przy odrobinie szczęścia mogli wrócić do domu z tarczą, gdyż to oni po pierwszej połowie prowadzili z Celulozą 2:0, po dwóch trafieniach Łukasza Głuszyka.

Gospodarze bramkę kontaktową zdobyli na początku drugiej części gdy Łukasza Pietrzaka do kapitulacji zmusił strzał Damiana Kuśnierczaka. Bramka dająca punkt ekipie z Kostrzyna wpadła osiem minut przed końcem spotkania. Na listę strzelców wpisał się Dawid Krygier.

W innym meczu gorzowskiej okręgówki, Zjednoczeni Przytoczna ulegli u siebie liderom z Odry Górzyca 1:2. Gola dla naszej drużyny zdobył niezawodny Bartłomiej Orzeł, natomiast wygraną przyjezdnym zapewniły uderzenia Daniela Tabaki z rzutu karnego i Michała Dereczenika.

W rozgrywkach klasy A powody do radości mają tylko obie piłkarskie ekipy z gminy Skwierzyna. Pogoń dość niespodziewanie zwyciężyła w Trzebiczu z miejscowym Uranem 2:1, a Budowlani Murzynowo bez większych problemów zainkasowali trzy punkty z SHR Wojcieszyce, pokonując rywali 3:1.

Bramki dla Pogoni zdobywali Adrian Rembas i Remigiusz Rutkowski, natomiast dla Budowlanych Marcin Grela, Marcin Marczak i Piotr Sosnowski.

Zdecydowanie gorzej wypadli reprezentanci gminy Międzyrzecz. Wzmocniona w przerwie zimowej drużyna FC Kursko została znokautowana przez lidera z Torzymia 8:0. Mecz od samego początku ułożył się pechowo dla „Kogutów”. Już w 14 minucie za umyślne zagranie piłki ręką z boiska został usunięty Mariusz Dziamski. Miejscowi szybko wykorzystali przewagę i po kwadransie gry w odstępie niespełna 180 sekund zdobyli trzy gole. Kamila Kubiaka pokonywali kolejno Robert Kaczmarek, Adrian Topolski i Mateusz Karpiak. Po zmianie stron kolejne trafienie dołożył Topolski a z czasem wynik poprawił Maciej Przypis, Adrian Habura i dwukrotnie Wojciech Satanowski. Na tarczy z Dzeńska wróciła również ekipa z Piesek, która uległa Chrobremu 4:1. Dla gospodarzy bramki zdobyli Robert Święcicki 3 oraz Patryk Gerlatzek. Dla podopiecznych Jerzego Jasiówki jedyne trafienie zaliczył w 51 minucie Daniel Borucki.

Aż 11 bramek oglądali kibice w meczu Delty Smardzewo i Chrobrego Brójce. Po zaciętym boju nasz zespół niestety przegrał 5:6. Bramki dla Chrobrego zdobyli Jakub Turecki 2, Tomasz Fliger, Tomasz Lewandowski i Marek Rzepski.

W innym meczu tej grupy Obra Trzciel wygrała na wyjeździe z Victorią Szczaniec 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 50 minucie Szymon Bronowicki.