Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ponad 180 milionów dla Lubuskiego! To pieniądze na remonty i budowę nowych dróg

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Zobacz, ile pieniędzy na drogi trafi w Twoim regionie >>>
Zobacz, ile pieniędzy na drogi trafi w Twoim regionie >>>Mariusz Kapała
Ogłoszono wyniki kolejnego naboru w ramach rządowego funduszu wspierającego modernizację drogowej infrastruktury. Tym razem rozdzielono pieniądze na inwestycje, które będą realizowane w przyszłym roku. Chodzi o remonty i budowę prawie trzech tysięcy kilometrów dróg gminnych i powiatowych w całym kraju. Pieniądze na ten cel trafią również do województwa lubuskiego.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o ponad osiemnastu milionach złotych, które trafiły do samorządów z regionu na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów oraz pieszych. To zadania związane między innymi z oświetleniem przejść dla pieszych, budową nowych chodników czy ścieżek rowerowych oraz poprawą nawierzchni dróg. Już wiadomo, że lubuskie gminy i powiaty mogą liczyć na kolejne finansowe wsparcie, dzięki któremu będą mogły szybciej i sprawniej wyremontować oraz wybudować potrzebne drogi.

Kolejne pieniądze na lubuskie drogi

Województwo lubuskie na nowe inwestycje drogowe, które będą realizowane w przyszłym roku, dostanie ponad 180 milionów złotych. 89 milionów zostanie przeznaczonych na zadania powiatowe, a 93 miliony złotych na zadania gminne.

To kolejne bardzo dobre informacje dla mieszkańców województwa lubuskiego i lubuskich samorządów. Do regionu trafią ogromne pieniądze, które pozwolą na realizacje ponad stu inwestycji drogowych zgłoszonych przez gminy i powiaty. Przy wykorzystaniu rządowego wsparcia samorządy mogą przeprowadzać zadania, dzięki którym mieszkańcy mogą komfortowo i bezpiecznie dojeżdżać do pracy czy szkoły - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Wsparcie uzyska w sumie ponad sto nowych lub kontynuowanych zadań. Ma to pozwolić na budowę, przebudowę lub remont ponad stu kilometrów dróg powiatowych i gminnych.

Ponad sto inwestycji do zrealizowania

Największe pieniądze trafią do powiatu nowosolskiego, który otrzyma ponad 27 milionów złotych na realizację sześciu inwestycji. Najbardziej kosztowna, bo warta ponad 13 milionów złotych będzie rozbudowa drogi powiatowej na odcinku od Królikowic do Bytomia Odrzańskiego. 10 milionów złotych powiat wyda natomiast na rozbudowę skrzyżowania ulic Chrobrego, Grobla, Okrężnej i Nowszej w Nowej Soli. Ponad 25 milionów złotych na realizację ośmiu inwestycji dostanie natomiast powiat świebodziński. Najdroższa będzie przebudowa i rozbudowa drogi gminnej Wilkowo-Borów-Ołobok na odcinku Borów-Ołobok. na inwestycje gmina dostała prawie 7 milionów złotych. Wśród gmin największym beneficjentem jest gmina Szprotawa, która otrzymała prawie 13 milionów złotych na kontynuację rozbudowy drogi gminnej w Szprotawie. Ponad 9 milionów złotych przypadło gminie Świebodzin na kontynuację budowy południowo-zachodniej obwodnicy miasta. Jakie jeszcze inwestycje zostaną zrealizowane?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska