Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Spichrzowej najwcześniej w maju 2024. Co z przetargiem?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Przebudowa ulicy Spichrzowej na odcinku od Hejmanowskiej do Chrobrego ma potrwać 14 miesięcy. Najwcześniej zakończyłaby się w wakacje 2025.
Przebudowa ulicy Spichrzowej na odcinku od Hejmanowskiej do Chrobrego ma potrwać 14 miesięcy. Najwcześniej zakończyłaby się w wakacje 2025. Jarosław Miłkowski
Dwie oferty napłynęły do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej oraz jej skrzyżowania z ul. Chrobrego. Przewyższają one zakładaną kwotę o ponad 1,5 mln zł. Pośpiechu z decyzją, co dalej, być nie musi. Roboty i tak zaczną się po skończeniu przebudowy Dworcowej, Jancarza i Składowej.

Ulica Spichrzowa ma być zrobiona na odcinku od Hejmanowskiej do ul. Chrobrego. Przy okazji ma zostać przebudowane skrzyżowanie w okolicy przejazdu pod wiaduktem estakady kolejowej i wjazd na most Staromiejski.

Gorzowskie Inwestycje Miejskie na tę inwestycję mają przygotowane niespełna 13 mln zł (11,5 mln zł to dofinansowanie). Do przetargu wpłynęły na nią dwie oferty. Gdy w środę 8 listopada je otwarto, okazało się, że obie przewyższają o ponad 10 proc. zakładaną kwotę.

Konsorcjum firm Tormel i Wuprinż zaoferowało zrobienie prac za 14,498 mln zł, natomiast firma Eurovia Polska – za 14,745 mln zł. Co w związku z tym?

Jak mówią nam w Gorzowskich Inwestycjach Miejskich, nie jest wykluczone, że spółka poprosi miasto o dołożenie brakującej kwoty, aby móc rozstrzygnąć przetarg. Z kolei jak mówią nam w magistracie, najpierw dojdzie do dokładnego przeanalizowania ofert, aby mogła zostać podjęta decyzja w sprawie ewentualnego dołożenia pieniędzy.

Spichrzową zaczną w maju?

Wielkiego pośpiechu w podejmowaniu decyzji być jednak nie musi. Roboty na Spichrzowej mają bowiem zacząć się dopiero po zakończeniu prac na inwestycji związanej z przebudową Dworcowej, Jancarza i Składowej.
- W projekcie umowy przekazanie placu budowy dla wykonawcy zaplanowano w maju 2024 roku – informuje Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Na wszystkie prace związane z przebudową ul. Spichrzowej oraz skrzyżowania pod wiaduktem estakady kolejowej wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy. Oznacza to, że droga byłaby zrobiona najwcześniej na początku wakacji 2025. Dodajmy jednak, że wielce prawdopodobne jest, iż przy okazji przebudowy dojdzie do kolejnych odkryć archeologicznych. W miejscu dzisiejszej ulicy biegły bowiem mury miejskie.

Czytaj również:
Pod ul. Spichrzową w Gorzowie znów odkryją mury miejskie? „To bardzo prawdopodobne”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska