Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PSL przypomina 12 gwarancji Trzeciej Drogi

Daniel Sawicki
Ludowcy przypomnieli w piątek najważniejsze postulaty, które zaprezentowali na początku kampanii wyborczej Trzeciej Drogi.
Ludowcy przypomnieli w piątek najważniejsze postulaty, które zaprezentowali na początku kampanii wyborczej Trzeciej Drogi. Daniel Sawicki
O dwunastu gwarancjach Trzeciej Drogi mówili dziś politycy PSL-u. Wśród nich są sprawy edukacji, pakiet dla przedsiębiorców, czy utrzymanie przywilejów socjalnych.

Ludowcy przypomnieli w piątek najważniejsze postulaty, które zaprezentowali na początku kampanii wyborczej Trzeciej Drogi. Stanisław Tomczyszyn, prezes lubuskiego PSL-u podkreślił, że kluczową sprawą jest opieka medyczna i sprawy edukacji. - Mi oświata jest szczególnie bliska. Dziś jest niedofinansowana, a nauczyciele cały czas są słabo wynagradzani. To się zmieni jeśli nie zmienimy podejścia do niej. Poza tym musimy mocniej postawić na naukę języków obcych, szczególnie angielskiego. Na oświatę musimy przeznaczać 6 procent PKB. To jest próg bez osiągnięcia którego niewiele się zmieni – podkreślał Tomczyszyn.

Lider ludowców wskazywał również na sprawy związane z ochroną zdrowia. W jego opinii brak możliwości leczenia się u specjalisty powyżej dwóch miesięcy powinien skutkować możliwością świadczenia w prywatnym gabinecie, za który zapłaci NFZ.

Zdaniem Mirosława Glaza, wiceprezesa lubuskiego PSL, grupą, której należy pomagać, są przedsiębiorcy. Potrzebne są również zmiany w rozliczeniach przedsiębiorców z ZUS.

- Najważniejsza jest praca i przedsiębiorcy. Dlatego proponujemy dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, gdy znajdują się w trudnej sytuacji. Wolność gospodarcza polega na tym, że będziemy umożliwiać jej prowadzenie poprzez różne ulgi. W Polsce czym więcej pracujemy, tym więcej płacimy podatku. To jest niesprawiedliwe. Chcemy, aby podatki płacone były tylko z etatu z jednej umowy. Nie może być tak, że ci, którzy ciężko pracują, będą pokrzywdzeni – podkreślał Glaz.

Politycy PSL wrócili również do sprawy budowy prawdziwego stadionu piłkarskiego na Ziemi Lubuskiej. Jak mówili, chodzi o to, aby w naszym regionie była przynajmniej druga lub pierwsza liga.

PRZECZYTAJ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska