Puchar Polski. Piłkarze Lechii Zielona Góra prowadzili już 3:0, ale rywal dorowadził do dogrywki

Cezary Konarski
Na lubuskich boiskach wznowiono rozgrywki regionalnego Pucharu Polski.
Na lubuskich boiskach wznowiono rozgrywki regionalnego Pucharu Polski. Szymon Kozica
Lubuscy piłkarze wznowili rozgrywki w regionalnym Fortuna Pucharze Polski. 14 kwietnia poznaliśmy niemal wszystkich ćwierćfinalistów. Spośród zespołów, które awansowały chyba najbardziej namęczyła się najlepsza obecnie lubuska drużyna Lechia Zielona Góra, która dopiero po dogrywce pokonała ekipą Piasta Karnin.

Trzecioligowa Lechia Zielona Góra była zdecydowanym faworytem meczu z Piastem Karnin mimo, że spotkanie było rozgrywane na boisku grającego na co dzień w klasie okręgowej rywala. W zasadzie wszystko układało się zgodnie z planem, bo zielonogórzanie po hat tricku Bartosza Koniecznego już do przerwy prowadzili 3:0. Gospodarze jednak wyrównali i doszło do dogrywki. W niej miejscowi sami sobie strzelili bramkę, a kolejnego gola dla Lechii zdobył Przemysław Mycan.

Warta Gorzów odpadła już wcześniej

Przypominamy, że z pucharowych rozgrywek już wcześniej wyeliminowany został drugi z lubuskich trzecioligowców – zespół Warty Gorzów – który jesienią ub.r. sensacyjnie przegrał z rywalizującymi w klasie okręgowej Budowlanymi Murzynowo (ich mecz w 1/8 finału z Błękitnymi Ołobok nie odbył się 14 kwietnia, został przełożony na inny termin).

Najłatwiej poradziła sobie Arka Nowa Sól

Z przytupem w ćwierćfinale zameldował się za to drugi z gorzowskich zespołów. Grający w czwartej lidze Stilon wysoko pokonał (4:1) w Zielonej Górze rywalizujące w tej samej klasie rozgrywek rezerwy Lechii. Ale to nie stilonowcy najłatwiej poradzili sobie z rywalem. 5:1 wygrała Arka Nowa Sól, ale miała nieco łatwiejsze zadanie, bo rywalem czwartoligowca był grający w klasie A Orzeł Szlichtyngowa.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowane zostały na 21 kwietnia, a półfinały na 12 maja. Finał lubuskiego Pucharu Polski zostanie rozegrany 3 czerwca w Międzyrzeczu.

• ZAP Syrena Zbąszynek - Polonia Słubice 1:4
  • Mecz Błękitni Ołobok - Budowlani Murzynowo został przełożony na inny termin.
Zielonogórzanie zgarnęli puchar i to oni będą reprezentowali województwo lubuskie na szczeblu centralnym.

Totolotek Puchar Polski. Dwa szybkie ciosy przed przerwą i d...