MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa siedziby lubuskich strażaków coraz bliżej finału. Na budynku zawisła wiecha

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Na rozbudowywanej siedzibie lubuskich strażaków pojawiła się wiecha.
Na rozbudowywanej siedzibie lubuskich strażaków pojawiła się wiecha. Magda Marszałek
Na budynku nowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie pojawiła się symboliczna wiecha. To stara tradycja budowlana, która polega na zawieszeniu przystrojonego kwiatami i wstążkami wieńca. Oznacza zakończenie ważnego etapu tej długo wyczekiwanej i niezwykle potrzebnej inwestycji.

Strażacy będą mieli lepsze warunki pracy

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęła się jedna z największych inwestycji w historii Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. To kompleksowa przebudowa obiektu mieszczącego się przy ulicy Wyszyńskiego. Dla lubuskich strażaków jest ona niezmiernie ważna, ponieważ dotychczasowa siedziba nie była dobrze przystosowana do ich pracy.

Ten budynek był nie tylko ciasny i mało komfortowy, ale nie spełniał również takich podstawowych wymagań dotyczących funkcjonowania systemów teletechnicznych czy działania instalacji. Ten nowoczesny obiekt na pewno poprawi te warunki lokalowe, a tym samym zwiększy komfort pracy strażaków. Będzie to miejsce dostosowane do rangi instytucji poziomu wojewódzkiego - mówi starszy brygadier Janusz Drozda, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP.

Dzięki wartemu ponad piętnaście milionów złotych zadaniu strażacy zyskają nowoczesne, ale przede wszystkim większe i bardziej funkcjonalne miejsce pracy.

Nie da rady wypełniać swoich obowiązków, kiedy w miejscu pracy brakuje odpowiednich warunków. A przecież dobre warunki pracy strażaków, to tak naprawdę bezpieczeństwo nas wszystkich. Jeśli dzisiaj stawiamy na nowoczesne służby, to musimy pamiętać, że jest to nie tylko sprzęt czy pojazdy, które wyjeżdżają do akcji, ale też miejsca, gdzie organizowana jest cała administracja. Żeby ona mogła sprawnie funkcjonować potrzebne są właśnie takie nowoczesne obiekty - mówi Marek Cebula, wojewoda lubuski.

Nowy budynek jest już prawie gotowy

Obecnie roboty skupiają się w miejscu jednego z dotychczas funkcjonujących budynków, czyli tego znajdującego się najbliżej ulicy Wyszyńskiego. Stary obiekt wyburzono, a w jego miejsce dobudowano zupełnie nowy. To właśnie tam usytuowane zostaną wydziały komendy wraz z istniejącym już stanowiskiem kierowania komendanta wojewódzkiego. Na budynku zawisła już symboliczna wiecha, a to oznacza, że zakończony został stan surowy.

Ta inwestycja jest realizowana dość szybko i sprawnie. Postawiony jest już stan surowy otwarty i aktualnie wchodzą dekarze, którzy zajmą się wykończeniem dachu. Kolejnym etapem tego przedsięwzięcia będą prace wykończeniowe - dodaje starszy brygadier Janusz Drozda.

To jeszcze nie koniec ważnej inwestycji

Nowy budynek ma być gotowy pod koniec tego roku. Później rozpocznie się przebudowa kolejnego skrzydła komendy zlokalizowanego od strony parku Zacisze. Znajdujące się tam pomieszczenia zostaną zaaranżowane na potrzeby sal szkoleniowych. Zakończenie drugiego etapu, będącego jednocześnie ukończeniem całej inwestycji, nastąpi jesienią przyszłego roku.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska