SPR Jurist Nowa Sól - Orlik Brzeg 14:18. Porażka, ale po ostrej walce

(ppp)
Grający sekretarz SPR-u Juristu Jakub Wszołek (w wyskoku) walczył i podawał jak mógł, ale koledzy rzadko trafiali do siatki rywali fot. Ryszard Poprawski
SPR Jurist Nowa Sól zainaugurował pierwszy sezon w drugiej lidze w historii. Walczył jak mógł, ale Orlik Brzeg okazał się mocniejszy. Cóż, beniaminek frycowe musi zapłacić.

Zaczęło się nerwowo i pierwszą bramkę dopiero grubo po 3 minutach zdobył dla nowosolan Paweł Grygorowicz. Nasi nie zdołali jednak pójść za ciosem, ale za to świetnie się bronili, a pierwsze trafienie goście zaliczyli dopiero około 6 min. Wypełniona po brzegi hala cieszyła się za każdym razem, gdy zawodnicy SPR-u Juristu stwarzali groźne kontry, ale nie potrafili ich wykorzystywać. To spowodowało, że Orlik wyszedł przed przerwą na trzybramkowe prowadzenie.

Na początku drugiej połowy obie ekipy szły łeb w łeb, ale po kilku minutach nasi znów stworzyli w obronie mur nie do przejścia. Niestety, długo sami nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Między 35, a 50 min goście nie trafili jednak ani razu! A gospodarze zaliczyli w ciągu dwóch minut trzy trafienia i doszli do wyniku 13:13. Dwie kontry świetnie wykorzystali Adrian Wichman i Damian Uchal, a jedną bramkę dorzucił Dawid Biazik. Wydawało się, że w końcu złapali rytm. Niestety, z trybun można było usłyszeć tylko jęk zawodu, gdy w ciągu kilku kolejnych minut trafiali tylko goście. Po tym SPR Jurist już się nie podniósł, ale i tak beniaminkowi należą się wielkie brawa. W końcu frycowe trzeba płacić. Po pierwszym występie widać, że defensywa jest świetna, ale brakuje wykończenia, szczególnie ze skrzydeł, które praktycznie nie istniały. Jeśli nowosolanie poprawią się w ataku, mogą spokojnie myśleć o kolejnych spotkaniach w różowych barwach.

Pozostałe wyniki: Olimp Grodków - Zagłębie II Lubin 28:20, Tęcza Kościan - OSiR Komprachcice 33:28, Żagiew Dzierżoniów - Szczypiorno Kalisz 28:22, Krokus Bystrzyca Kłodzka - MKS Poznań 26:25, Sparta Oborniki Wlkp. - Pogoń Oleśnica 32:26, ŚKPR Świdnica - Arot Leszno 24:26.

SPR JURIST NOWA SÓL - ORLIK BRZEG 14:18 (6:9)

SPR JURIST: Gajdzis, Kujawa - Tomkowicz, Jaworski po 3, Grygorowicz 2, Bator, Uchal, Hajnysz, Wichman, Karp, Biazik po 1, Lisiewicz, Hrywieniecki, Adamek, Wszołek.
Bramki dla Orlika: Sendra 6, Mikoda, Włodek po 3, Podgórski 2, Cuper, Krawczyk, Galar, Orzycki po 1.