MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Startuje kolejna edycja „Pociągu Marzeń”. Dołóż swój wagonik do lokomotywy i stań się częścią akcji, która daje radość dzieciom!

Anna Wańczko
Anna Wańczko
Na stacji „Dziecięce Wakacje Marzeń” czeka już lokomotywa z pierwszymi zajętymi wagonikami. Do akcji dołączyli mecenasi ogólnopolscy: SKARBIEC oraz BEATA DRZAZGA FUNDATION, a także pierwsi partnerzy regionalni. Jesteśmy przekonani, że z dnia na dzień będą przyłączać się do niej kolejne wagoniki z nazwami firm, które je ufundowały. Im więcej ich będzie, tym więcej potrzebujących dzieci spędzi w tym roku wyjątkowe chwile w przepięknych miejscach w Polsce, a może i na świecie? To jak, ruszamy razem?

Rozkład jazdy, czyli jak to wszystko działa

„Pociąg Marzeń” to ogólnopolska akcja organizowana przez Polska Press Grupę. Jej celem jest ufundowanie letnich wyjazdów dla dzieci. Ale dzieci szczególnych, które z wielu względów nie mogą sobie pozwolić na wakacyjny wypoczynek. Są to najczęściej podopieczni domów dziecka, stowarzyszeń, fundacji, a także dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Dla nich taki wyjazd to nie tylko frajda i przygoda, ale często możliwość oderwania się od codziennego stresu i smutku. Na wycieczkach mają okazję zawiązać nowe przyjaźnie, zwiedzić ciekawe miejsca, a także czegoś się nauczyć.

Oczywiście sama lokomotywa nikogo na wakacje nie zabierze. Potrzebne są jeszcze wagony, do których wsiądą mali pasażerowie. I tu kluczową rolę pełnią partnerzy biznesowi i firmy, które poprzez dostarczenie swojej finansowej cegiełki, przyłączają kolejne wagoniki do pociągu. Połowa kwoty przeznaczonej na naszą akcję pomaga sfinansować wyjazd dzieci. W ramach wdzięczności za wsparcie, oferujemy naszym partnerom akcję promocyjną na łamach naszych dzienników oraz w naszych serwisach internetowych. Wagoniki są bowiem oznaczane logiem każdego fundatora.

Jednak jesteśmy przekonani, że największym podziękowaniem za wsparcie „Pociągu Marzeń” z pewnością jest uśmiech zadowolonych dzieci, które dzięki akcji przeżyją wspaniałą wakacyjną przygodę.

Morze, jezioro, a może zagraniczne kurorty? Tak dzieci wypoczywały w zeszłym roku

„Pociąg Marzeń” symbolicznie jedzie przez 15 województw, pojawiając się w papierowych oraz internetowych wydaniach naszych gazet. I tak akcja rozgrywająca się w zeszłym roku na łamach „Gazety Lubuskiej”, dzięki hojności partnerów, przyniosła 12 444 zł, dzięki którym podopieczni Stowarzyszenia Hospicjum św. Kamila spędzili cudowne chwile w Górach Sowich.

Wakacyjne wyjazdy dla Stowarzyszenia Nasze Dzieci

W tym roku, Gazeta Lubuska postanowiła wesprzeć Stowarzyszenie Nasze Dzieci, które wspiera wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zielonej Górze. Są to dzieci, które na mocy postanowienia Sądu lub interwencyjnie znalazły się w takiej instytucjonalnej formie opieki.

"Nasi podopieczni przychodząc do placówki na trzy miesiące, często zostają latami do osiągnięcia pełnoletności i usamodzielnienia się."

Są to zarówno dzieci, które mają kontakt z rodzicami, czekają na to, by móc wrócić do rodzinnych domów, kiedy sytuacja w nich ulegnie poprawie, a także te, które czekają na adopcję.
Wspólnie możemy sprawić, że wakacje będą dla tych dzieci pełne radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

3, 2, 1… ruszyło odliczanie do tegorocznego startu „Pociągu Marzeń”!

Jak wiele dzieci uda się wysłać na wakacje w tym roku? I dokąd będą miały szansę pojechać? O tym na pewno będzie można przeczytać w powakacyjnych relacjach na łamach naszych gazet. Jednak zanim to nastąpi, musimy wspólnie rozbudować nasz pociąg i przyłączyć do niego jak najwięcej wagoników. Dlatego, nie czekajcie i dołączajcie do nas! Pamiętajcie, im więcej wagoników, tym więcej spełnionych dziecięcych marzeń. Razem czyńmy dobro!

Więcej informacji na temat akcji udzieli Paweł Dziarkowski tel. 514 800 858

ZOBACZ RELACJĘ Z WYJAZDU DZIECI W ZESZŁYM ROKU

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska